Wtorek, 16 kwietnia
Imieniny: Cecylii, Julii
Czytających: 1031
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Szkoła w żółtych barwach

Sobota, 22 października 2022, 13:53
Autor: red
Świebodzice: Szkoła w żółtych barwach
Fot. UM Świebodzice
Akcja pn. „Pola Nadziei” ma wymiar społeczny, dzięki zaangażowaniu osób młodych w szkołach rośnie świadomość potrzeby niesienia bezinteresownej pomocy osobom chorym i cierpiącym.

W Szkole Podstawowej Integracyjnej w świebodzickich Cierniach 20 października odbyło się po raz dwudziesty piąty uroczyste sadzenie żonkili, inaugurujące międzynarodową kampanię tej akcji.

Punktualnie o godzinie 11:00 uczniowie wraz z wychowawcami wyszli przed budynek szkoły z koszykami, w których znajdowały się sadzonki żonkili. Dzieci z klas młodszych trzymały żółte balony, natomiast uczniowie klas starszych byli ubrani w żółte koszulki z logo „Pola Nadziei”.

W pięknej akcji uczestniczyli Burmistrz Miasta Paweł Ozga, Sekretarz Sabina Cebula, Dyrektor placówki Łukasz Kucemba. Uczennice prowadzące dzisiejsze spotkanie przypomniały cele kampanii, która promuje niesienie pomocy podopiecznym hospicjum oraz rozwój wolontariatu.

Sadząc żonkile, dajemy wyraz solidarności z osobami chorymi i potrzebującymi. Następnie głos zabrał Burmistrz Miasta, który serdecznie dziękował Dyrektorowi, nauczycielom, uczniom za kontynuowanie akcji, która już dwudziesty piąty raz odbywa się na całym świecie.

W kolejnej części spotkania wszyscy wyszli przed budynek szkoły gdzie Burmistrz wraz z Sekretarz Miasta oraz Dyrektorem zasadzili sadzonki, następnie dołączyli uczniowie, nauczyciele, jak również pozostali pracownicy szkoły. Kiedy żonkile wzejdą wiosną, staną się pięknym symbolem solidarności z chorymi dziećmi, przypominając młodym pokoleniom, jak ważne jest niesienie pomocy innym.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group