Wtorek, 31 stycznia
Imieniny: Jana, Marceliny
Czytających: 758
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gniewków: Szkoła z grantem

Niedziela, 20 grudnia 2020, 11:16
Aktualizacja: 12:17
Autor: red
Gniewków: Szkoła z grantem
Fot. UG Dobromierz
Grant PSE dla szkoły w Gniewkowie.

Dzięki dofinansowaniu otrzymanemu od Polskich Sieci Elektroenergetycznych w ramach programu dobrosąsiedzkiego „WzMOCnij Swoje Otoczenie” przy Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Gniewkowie zmodernizowano plac zabaw, który stał się bardziej bezpieczny i nowoczesny. Będą mogli z niego korzystać uczniowie szkoły, dzieci z sołectwa, a także dzieci z sąsiednich miejscowości Gminy Dobromierz. Główną ideą projektu jest zachęcenie dzieci do aktywnych form spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu.

Program „WzMOCnij swoje otoczenie” to inicjatywa Polskich Sieci Elektroenergetycznych – krajowego operatora systemu przesyłowego. Jej celem jest wyłonienie najlepszych projektów związanych z rozwojem lokalnej infrastruktury, aktywizacją życia społecznego i kulturalnego, zwiększeniem bezpieczeństwa mieszkańców w warunkach pandemii koronawirusa oraz pomoc w dostosowaniu sposobu działania i narzędzi pracy do obowiązujących obostrzeń sanitarnych i finansowe wsparcie w ich wdrożeniu. Program jest skierowany do gmin, na terenie których jest zlokalizowana lub budowana infrastruktura przesyłowa.

Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A. są operatorem elektroenergetycznego systemu przesyłowego (OSP) w Polsce. Na terenie gminy Dobromierz PSE realizują projekt inwestycyjny budowy linii 400 kV Mikułowa - Świebodzice. Inwestycja jest niezbędna dla zapewnienia wystarczających, stabilnych dostaw energii elektrycznej do wszystkich odbiorców na Dolnym Śląsku. Nowa instalacja zastąpi funkcjonującą od ponad 50 lat linię 220 kV.

Więcej informacji o działalności organizatora programu dostępnych jest na stronie https://raport.pse.pl/ i www.wzmocnijotoczenie.pl

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group