Wtorek, 27 października
Imieniny: Iwony, Sabiny
Czytających: 621
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Szkoła zmieniona w nowoczesne schronisko otworzyła swe podwoje

Wiadomości: Lubachów
Wtorek, 1 lutego 2011, 17:19
Aktualizacja: Środa, 2 lutego 2011, 7:55
Autor: KO
Fot. Wiktor Bąkiewicz
– W 2009 roku zlikwidowaliśmy szkołę i trzeba było zagospodarować budynek, pomysłów było wiele, w pewnym momencie zaświtał nam pomysł stworzenia tutaj schroniska – opowiadała dziś podczas uroczystego otwarcia obiektu wójt Teresa Mazurek. Schronisko od dziś przyjmuje gości, miejsc noclegowych jest 49.

Pokoje są schludne, są też – prócz tych typowo schroniskowych – apartamenty. Jak zaznaczała dziś dyrektorka Szkolnego Schroniska Młodzieżowego w Lubachowie, Magdalena Urbańska, placówka nastawiona jest też na turystę indywidualnego.

Ale jak na schronisko młodzieżowe przystało, obowiązują tu zniżki dla posiadaczy legitymacji Polskiego Towarzystwa Schronisk Młodzieżowych oraz dla osób z odznakami „Zasłużony Działacz Turystyki”.

- Będziemy tu organizować zielone szkoły, ferie - zapowiedziała wójt Teresa Mazurek. I są już pierwsze zamówienia, zimowy wypoczynek podczas zbliżających się ferii zimowych zamierza w Szkolnym Schronisku w Lubachowie zorganizować ZHP Jelenia Góra.

Schronisko ma też pełnić funkcję ośrodka szkoleniowego. Jego goście mają do dyspozycji bezprzewodowy dostęp do internetu (bezpłatnie) oraz salę konferencyjno-szkoleniową wyposażoną w sprzęt do prezentacji multimedialnych (za dodatkową opłatą). Są tu dwie oddzielne stołówki z możliwością przygotowania posiłków dla pięćdziesięciu osób i pracownia z dziesięcioma stanowiskami komputerowymi. Obiekt został dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych, na piętra można się dostać schodami i windą.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (11) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group