Sobota, 13 lipca
Imieniny: Małgorzaty, Henryka
Czytających: 793
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Szkolili ich fachowcy

Sobota, 29 czerwca 2024, 7:07
Aktualizacja: 12:08
Autor: red
Świdnica: Szkolili ich fachowcy
Fot. KPP Świdnica
We wtorkowe przedpołudnie na hali sportowej w Świdniyc odbyło się szkolenie pn. „Taktyki i techniki interwencji, pierwsza pomoc”. Wzięli w nim udział policjanci ze świdnickiej komendy, których szkolili funkcjonariusze z Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji we Wrocławiu.

25 czerwca od godz. 9:00 w hali sportowej w Świdnicy policjanci z świdnickiej komendy w ramach lokalnego doskonalenia zawodowego uczestniczyli w szkoleniu pn. "Taktyki i techniki interwencji, pierwsza pomoc”.

Prowadzącymi zajęcia byli funkcjonariusze z Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji we Wrocławiu.

Zakres ćwiczeń obejmował:

trening bezstrzałowy,
taktyki i techniki interwencji,
szkolenie medyczne.
Głównym celem tego rodzaju doskonalenia zawodowego jest w szczególności nabywanie, aktualizowanie, rozszerzanie oraz pogłębianie wiedzy i umiejętności zawodowych policjanta, wymaganych przy wykonywaniu przez niego zadań i czynności służbowych oraz utrzymanie wysokiej sprawności umysłowej i fizycznej, a także gotowości do wykonywania zadań w trudnych sytuacjach stresowych wymagających odwagi i zastosowania realnej, skutecznej taktyki i technik podczas przeprowadzania interwencji.

Ponadto mundurowi przypomnieli swoje wcześniej nabyte umiejętności zabezpieczenia ran doznawanych podczas interwencji zagrażających życiu.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group