Piątek, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 612
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Szkolili urzędników

Piątek, 13 października 2023, 9:33
Aktualizacja: 9:33
Autor: red
Żarów: Szkolili urzędników
Fot. KPP Świdnica
Choć to zdanie brzmi banalnie i niczym z ulotki reklamowej, jest jak najbardziej prawdziwe – MOŻEMY KOMUŚ URATOWAĆ ŻYCIE ROBIĄC NAPRAWDĘ NIEWIELE. Bo wystarczy 30 uciśnięć na klatkę piersiową i dwa oddechy, a czasami nawet zwykłe wybranie numeru 112. Ale czy każdy z was potrafiłby to zrobić? W sytuacji kryzysowej nawet najprostsze czynności mogą sprawić dużo problemów. Przezwyciężyć je pomagają regularne ćwiczenia z pierwszej pomocy. I właśnie dlatego funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Żarowie przeprowadzili szkolenie dla pracowników Urzędu Miejskiego w Żarowie.

Umiejętności udzielania pierwszej pomocy to wiedza, która może się przydać w każdej chwili, bo przecież obok nas ktoś może zasłabnąć, stracić przytomność lub może dojść do innych kryzysowych sytuacji, tych w których trzeba będzie udzielić pierwszej pomocy.

Skuteczne jej udzielenie może zdecydować o zdrowiu lub życiu drugiego człowieka – kogoś nam bliskiego, koleżanki czy kolegi z pracy, ale także osoby nam kompletnie nieznajomej.

Właściwe udzielanie pierwszej pomocy to jedna z najważniejszych umiejętności, na których posiadanie mamy wpływ.

Dlatego policjanci z Komisariatu w Żarowie tak chętnie przeprowadzają szkolenia w tym zakresie.

Asp. szt. Wojciech Plizga oraz sierż. szt. Jakub Pasiewicz wczoraj spotkali się z pracownikami Urzędu Miejskiego w Żarowie gdzie podzielili się wiedzą teoretyczną i praktyczną na w tym zakresie. Razem z pracownikami urzędu szkolili się także Burmistrz Miasta Żarów Leszek Miachalak oraz jego zastępca Przemysław Sikora.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group