Sobota, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 883
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Szkolna wymiana doświadczeń

Środa, 11 czerwca 2014, 12:27
Aktualizacja: 12:28
Autor: red.
Żarów: Szkolna wymiana doświadczeń
Fot. UM Żarów
Pokonywali bariery językowe, wymieniali się doświadczeniami i uczyli się tego, co polskie. Uczniowie z niemieckiego Lohmar, którzy od 12 do 17 maja gościli w Żarowie poznawali polskie zwyczaje i uczyli się podstaw języka polskiego.

Żarowska współpraca z niemieckim miastem partnerskim Lohmar trwa w najlepsze już kilka dobrych lat. - Każdego roku, uczniowie z Polski i Niemiec mają niepowtarzalną okazję poznać z bliska codzienność swoich rówieśników. Dla uczniów to również szansa doskonalenia umiejętności językowych i zawierania nowych znajomości, które nie rzadko przeradzają się w przyjaźń. To również możliwość poznawania kultury i zwyczajów sąsiedniego kraju - mówi Joanna Mięki, koordynator wymiany polsko-niemieckiej w żarowskim gimnazjum.

Wspólnie z kadrą nauczycielską, uczniowie gimnazjum w Żarowie, na czas wizyty niemieckich przyjaciół zaplanowali szereg rozmaitych atrakcji. - Czas spędzaliśmy na warsztatach językowych, prowadzonych przez nauczycieli języka angielskiego, konkursach i rozmaitych zajęciach. Ale nie tylko. Uczniowie z Lohmar mieli okazję zwiedzać Jedlinę Zdroj i przy okazji poszaleć na letnim torze saneczkowym, Wrocław i Świdnicę. Uczniowie i nauczyciele z miasta partnerskiego wyjeżdżali z Żarowa uśmiechnięci i zadowoleni, co dało nam poczucie, że tydzień spędzony w naszym mieście możemy zaliczyć do bardzo udanych - dopowiada Joanna Mięki, nauczycielka w gimnazjum w Żarowie.

Każdego roku projekt gimnazjalnej wymiany polsko-niemieckiej możliwy jest dzięki wsparciu finansowemu i merytorycznemu Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży z siedzibą w Warszawie oraz burmistrza Leszka Michalaka.

(Magdalena Pawlik)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group