Środa, 20 października
Imieniny: Ireny, Kleopatry
Czytających: 957
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Marcinowice: Szkolne mistrzostwa w grach edukacyjnych

Środa, 20 stycznia 2016, 16:48
Autor: red
Marcinowice: Szkolne mistrzostwa w grach edukacyjnych
Fot. UG Marcinowice
Szkolne Mistrzostwa w grach edukacyjnych odbyły się w Szkole Podstawowej im. K.K. Baczyńskiego w Strzelcach w gminie Marcinowice.

Udział wzięły w nich wszystkie klasy I-III i dzieci z oddziału przedszkolnego. Impreza ta stanowiła nie tylko realizację jednego z zadań ogólnopolskiego konkursu Nowoczesna Edukacja Wczesnoszkolna, ale również jednego z działań tegorocznego projektu edukacyjnego Szkolnego Zespołu Wspierania Uzdolnień „Nasz potencjał kluczem do naszego sukcesu”. Mistrzostwa przygotowały i poprowadziły wychowawczyni kl. Ia Magdalena Figzał oraz szkolna psycholog Kinga Bocian.

W sali gimnastycznej nauczycielki przygotowały szereg atrakcyjnych stanowisk z rozrywkami umysłowymi i sprawnościowymi.
– Uczniowie, rozwiązując różnorodne zadania matematyczne, grając w gry planszowe, uczestnicząc w quizie wiedzy z literatury dziecięcej i w zabawach ruchowych, rozwijali swoje zainteresowania i uzdolnienia, doskonalili umiejętności wykorzystywania wiedzy w praktyce – opowiada Joanna Mazanka, dyrektor szkoły. – Wszystkie te formy oparte były ma wesołej rywalizacji indywidualnej, klasowej i międzyklasowej.

Jury mistrzostw zdecydowało, że nie będzie nagród indywidualnych ani przyznawanych miejsc dla poszczególnych klas, ponieważ mistrzostwa miały w swoim założeniu przede wszystkim dobrą zabawę, sukces każdego dziecka i klasy, aktywne zaangażowanie się we wszystkie rodzaje gier i zabaw całej najmłodszej społeczności szkoły. Imprezie towarzyszył doskonały nastrój karnawału, bo w chwilach przerwy, odpoczynku dzieciaki mogły bawić się przy muzyce, która stanowiła dodatkową oprawę mistrzostw.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group