Sobota, 25 maja
Imieniny: Grzegorza, Magdaleny
Czytających: 1231
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Szkolne remonty

Sobota, 23 stycznia 2021, 15:09
Autor: red
Świebodzice: Szkolne remonty
Fot. UM Świebodzice
Świebodzickie placówki oświatowe i edukacyjne intensywnie wykorzystały czas nauki zdalnej.

W okresie od połowy 2020 r. w szkołach i przedszkolach prowadzony jest szereg prac remontowych oraz inwestycyjnych, które znacząco wpłyną na jakość i atrakcyjność przestrzeni kształcenia. W styczniu wizytę dyrektorkom złożyli zastępca burmistrza miasta Tobiasz Wysoczański oraz kierownik Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych Alicja Pawlica. Podczas wizytacji obejrzeli postęp prac oraz już zakończone zadania.

W Przedszkolach nr 2 i nr 3 zakupiono nowe meble, sprzęt kuchenny i wyposażenie.

W Szkole Podstawowej nr 2 wymieniono posadzki w dwóch salach lekcyjnych, wykładziny w trzech salach oraz drzwi wejściowe do budynku szkoły. Zakupiono i zamontowano również żaluzje metalowe odgradzające szkołę od jadalni. W Szkole Podstawowej nr 3 wykonano remont dachu budynku przy ul. Świdnickiej 13 i auli. Wyremontowano parkiet sali gimnastycznej i wymieniono w niej oświetlenie. Lampy wymieniono także w trzech salach dydaktycznych oraz zmieniono również oświetlenie awaryjne. Zakończono remont pomieszczenia gospodarczego, wejścia zewnętrznego do kotłowni i jadalni przy stołówce. Szkoła Podstawowa nr 4 wymieniła instalację wodną na sali gimnastycznej i wykonała remont sekretariatu, a także zamontowała drzwi wejściowe do 10 sal lekcyjnych. Szkoła Podstawowa nr 1 przeprowadziła szereg prac polegających na odświeżeniu wnętrz.

Zespół Szkół również wykorzystał czas na ulepszanie i doskonalenie przestrzeni edukacyjnej. Zakupiono kompleksowe wyposażenie do nowo utworzonych sal technika-informatyka oraz technika grafiki i poligrafii cyfrowej, obejmujące meble oraz sprzęt multimedialny, 4 monitory interaktywne szafki dla uczniów oraz wyposażenie sportowe do sali gimnastycznej. Dodatkowo zakupiono specjalistyczny sprzęt do pracowni praktycznej i wyremontowano pomieszczenie gospodarcze.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group