Niedziela, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 940
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Marcinowice: Szkoły gotowe

Środa, 26 sierpnia 2020, 15:35
Autor: red
Gmina Marcinowice: Szkoły gotowe
Fot. UG Marcinowice
Szkoła Podstawowa w Marcinowicach i Szkoła Podstawowa im. K. K. Baczyńskiego w Strzelcach przygotowywane są do powrotu dzieci w nowym roku szkolnym 2020/2021. W obiektach wdrażane są zalecenia Ministerstwa Edukacji Narodowej i Głównego Inspektora Sanitarnego. Okres wakacyjny wykorzystano również do bieżących prac remontowych.

Dezynfekowane są meble, zabawki i powierzchnie. Czyszczone są urządzenia na placach zabaw i boiska sportowe. W czasie wakacji wykonano drobne remonty pomieszczeń, odmalowano sale lekcyjne, dokonano przeglądów technicznych budynków.

W szkole w Strzelcach wykonano częściowy remont dachu, rozpoczęto konserwację barierek balustrad za zewnątrz budynku.

W szkole w Marcinowicach wyremontowano schody ewakuacyjne zewnętrzne, naprawiono i uszczelniono kominy w starym budynku szkoły, naprawiono balkon i wymieniono rynny, częściowo wymienione zostały kafle w hali sportowej. Dla uczniów zamówiono niezbędne podręczniki i materiały ćwiczeniowe.

Dolnośląski Kurator Oświaty przyznał Szkole Podstawowej im. K. K. Baczyńskiego w Strzelcach certyfikat „Szkoły Dbającej o Bezpieczeństwo”. W Szkole Podstawowej w Marcinowicach trwają prace związane z nadaniem szkole imienia.

Gminne placówki pozyskały z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Ministerstwa Zdrowia automatyczne dyspensery z płynem do dezynfekcji rąk. Urządzenia zostały zamontowane przy wejściu do budynków i płyny do dezynfekcji rąk. Każda z placówek zapoznała się z wytycznymi dotyczącymi zapewnienia bezpieczeństwa w związku z wystąpieniem epidemii. Trwają prace związane z dostosowaniem warunków i procedur przewozu dzieci do szkół zgodnie z obowiązującymi w komunikacji publicznej wytycznymi.

Placówki planują aby apele, uroczystości, konkursy, zebrania z rodzicami odbywały się z wykorzystaniem technik komunikacji na odległość.

Informacje na temat godzin rozpoczęcia roku szkolnego można uzyskać bezpośrednio w szkołach lub na stronach internetowych placówek.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group