Czwartek, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 908
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Dobromierz: Szkoły gotowe na powitanie uczniów

Niedziela, 3 września 2017, 9:21
Autor: red
Gmina Dobromierz: Szkoły gotowe na powitanie uczniów
Fot. UG Dobromierz
Czas wakacji, czas wolny od nauki i zajęć edukacyjnych jest okresem, kiedy w szkołach można realizować prace remontowe, które nie tylko wpływają na poprawę wizerunku placówek oświatowych, ale również podnoszą komfort nauczania dzieci.

Podczas tegorocznej przerwy wakacyjnej przeprowadzono szereg remontów w szkołach w gminie Dobromierz. Największe inwestycje dotyczyły przebudowy budynków szkół w związku z potrzebą utworzenia m.in. nowych miejsc w wyniku wprowadzonej reformy oświaty, a także dostosowania placówek edukacyjnych do potrzeb uczniów.

W roztockiej szkole przeprowadzono remont sali gimnastycznej, który swoim zakresem objął: cyklinowanie i lakierowanie parkietu sali gimnastycznej, malowanie ścian oraz sufitu. Kolejny etap prac obejmie wymianę okien i drzwi w tej placówce oświatowej. Dodatkowo plac przed wejściem do szkoły został wyłożony kostką granitową. Środki na realizację zadania przekazała Rada Rodziców.

W dobromierskiej placówce przeprowadzono kapitalny remont korytarzy wraz z wymianą stolarki drzwiowej, lamp oraz wdrożeniem nowej kolorystyki obiektu.

W Gniewkowie zmodernizowano i przebudowano sale lekcyjne, aby zapewnić uczniom bezpieczeństwo i komfort nauki. Niezmiernie ważną inwestycją była budowa boisk przy tej szkole, o czym szczegółowo napiszemy w osobnym artykule.

Niezależnie od przeprowadzanych przez gminę większych prac i remontów, podczas wakacji trwały również drobniejsze prace obejmujące doraźne naprawy, poprawki, malowanie klas czy prace porządkowe na terenie otaczającym szkoły.

Stan przygotowań wszystkich placówek do nowego roku szkolnego został skontrolowany przez wójta Jerzego Ulbina, który wspólnie z dyrektorami potwierdził techniczną gotowość szkół do przyjęcia uczniów.
- Cieszę się, że z takim rozmachem udało nam się przeprowadzić prace remontowe w gminnych placówkach oświatowych. To zasługa wielu osób, pracowników szkół i dobromierskiego Urzędu. Dzięki tym działaniom pobyt w szkole będzie bardziej bezpieczny i komfortowy. Jestem przekonany, że wraz z pierwszym dzwonkiem, dzieci będą mogły się cieszyć z odświeżonych, wygodnych i przyjemnych dla oka pomieszczeń. Stałe podnoszenie warunków edukacyjnych, to jeden z ważniejszych priorytetów, jaki chcemy realizować – skomentował wójt Jerzy Ulbin.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group