Czwartek, 28 października
Imieniny: Szymona, Tadeusza
Czytających: 979
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Marcinowice: Szkoły w gminie Marcinowice gotowe na nowy rok szkolny

Sobota, 27 sierpnia 2016, 12:48
Autor: red
Marcinowice: Szkoły w gminie Marcinowice gotowe na nowy rok szkolny
Fot. UG Marcinowice
Wakacje mijają bardzo szybko. To już za tydzień uczniowie rozpoczną nowy rok szkolny 2016/2017.

W szkołach gminy Marcinowice był to czas przygotowań. Podczas wakacji przeprowadzone zostały prace remontowe, a także dokonana została rekrutacja do klas pierwszych.

Dzięki pozyskanym przez dyrektor Katolickiej Szkoły Podstawowej w Wirach materiałom, odmalowana została jedna sala lekcyjna oraz wyremontowane zostanie wejście przed szkołą. W trakcie wakacji dzieci uczestniczyły w wycieczce do Zagórza Śląskiego. Jak mówi dyrektor Joanna Radzikowska – Wszystkie dzieci były bardzo zadowolone z wyjazdu.W trakcie wakacji dzieci miały także możliwość uczestniczenia w tygodniowej akcji letniej, podczas której prowadzone były zajęcia rekreacyjno-edukacyjne. W nowym roku szkolnym do Katolickiej Szkoły Podstawowej w Wirach uczęszczać będzie 36 dzieci.

W Zespole Szkół w Marcinowicach w jednej z sal wymienione zostało oświetlenie oraz zabezpieczone zostały elementy centralnego ogrzewania, co poprawiło warunki oraz estetykę pomieszczenia. Pomalowane zostały również szatnie w nowej hali sportowej i przeprowadzono drobne prace remontowe na placu zabaw.
- Szkoła w ciągu 4 lat była sukcesywnie odmalowywana, dlatego w tej chwil nie potrzeba gruntowych prac, jedynie drobne prace remontowe, które są w miarę potrzeb wykonywane– mówi dyrektor Kazimierz Miś. – Rekrutacja natomiast przebiegła pomyślnie. W tej chwili w szkole podstawowej jest 15 oddziałów, a w gimnazjum 9 - informuje dyrektor szkoły.

W Szkole Podstawowej w Strzelcach wyrównano teren oraz dokonano konserwacji elementów na placu zabaw. Odmalowana została jedna sala i pomieszczenia administracyjne, które wymagały odświeżenia. Odgrzybiona została jedna duża ściana oraz drobne części wymagające takiego zabiegu. Zmodernizowano sieć informatyczną t.j. zaktualizowano systemy oraz wyposażono salę gimnastyczną w dostęp do internetu. Oddział przedszkolny powiększył się. Jak informuje dyrektor szkoły Joanna Mazanka: - W tym roku było na tyle dzieci, aby utworzyć 2 oddziały tworząc grupę młodszą i starszą. Do oddziału przedszkolnego trafiły zabawki ofiarowane przez Radę Rodziców, z czego bardzo się cieszymy- dodaje dyrektor.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group