Sobota, 18 maja
Imieniny: Aleksandry, Feliksa
Czytających: 1333
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Szkoły z różowymi skrzyneczkami

Środa, 24 marca 2021, 9:55
Autor: red
Świebodzice: Szkoły z różowymi skrzyneczkami
Fot. UM Świebodzice
Dzięki zaangażowaniu Pełnomocniczki ds. Kobiet Justyny Gąsior do wszystkich szkół podstawowych, a także do Zespołu Szkół w Świebodzicach i Liceum Ogólnokształcącego zostały przekazane różowe skrzyneczki na darmowe środki higieniczne przeznaczone dla uczennic.

Justyna Gąsior w dniu 19 marca podzieliła się w Ratuszu z Zastępcą Burmistrza Miasta Tobiaszem Wysoczańskim tą dobrą informacją. Główną ideą akcji jest uświadamianie i edukowanie dziewczynek na temat pełnego dostępu do środków higieny. Ze środków umieszczonych w różowej skrzyneczce można skorzystać zupełnie za darmo lub wspomóc, dokładając środki higieny osobistej. Liczba skrzyneczek w mieście sukcesywnie zwiększa się, dwie pierwsze zostały zamontowane ze wspólnej inicjatywy dyrektor Miejskiego Domu Kultury Katarzyny Wożniak oraz Pani Justyny Gąsior w MDK oraz OSiR Świebodzice Spółka z o.o.

Projekt w każdej placówce realizowany jest przy wsparciu Kulczyk Fundation przez Stowarzyszenie Dolnośląski Kongres Kobiet. Pani Pełnomocnik planuje jeszcze zaopatrzenie w różowe skrzyneczki Ośrodka Pomocy Społecznej oraz jednej ze świebodzickich szkół językowych. Gratulujemy pięknej inicjatywy.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group