Czwartek, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 918
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dobromierz: Szlak Kamienia coraz bliżej

Czwartek, 6 kwietnia 2017, 17:08
Autor: red
Dobromierz: Szlak Kamienia coraz bliżej
Fot. UG Dobromierz
W budżecie gminy Dobromierz na rok bieżący oraz w wieloletniej prognozie finansowej została zabezpieczona kwota 130 tys. zł na realizację projektu pn. ,,Szlak Kamienia”, realizowanego w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, Programu Współpracy Transgranicznej 2014–2020 Interreg V–A Republika Czeska – Polska.

W najbliższym czasie podpisana zostanie umowa i rozpoczniemy działania ukierunkowane przede wszystkim na zadania promocyjne gminy Dobromierz. W ramach projektu w każdym sołectwie zamontowane zostaną tablice informacyjne, zakupione zostaną gadżety promocyjne, zaprojektowane mapy i ulotki. Powstanie film promocyjny i broszury gmin uczestniczących w projekcie.

Projekt ma na celu rozwijanie potencjału ruchu turystycznego, udostępnienie lokalnego dziedzictwa naturalnego i kulturowego związanego z tematyką kamienia. Cel ten zostanie osiągnięty poprzez utworzenie sieci tras tematycznych oraz stworzenie zaplecza i przestrzeni ekspozycyjnych w Hořicach i Strzegomiu. Celem projektu będzie również odbudowa niektórych zabytków, promocja projektu oraz terenu, na którym będzie realizowany z wykorzystaniem nowoczesnych technologii.
- Cieszymy się, że udało nam się pozyskać środki finansowe na realizację zadań promocyjnych we współpracy z Republiką Czeską i sąsiednimi gminami - Strzegomiem i Świdnicą, które naturalnie wzmocnią wzajemną współpracę – informuje wójt Jerzy Ulbin.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group