Sobota, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 642
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Lutomia Dolna: Szlakiem smaków

Sobota, 1 października 2022, 9:17
Aktualizacja: 12:17
Autor: red
Lutomia Dolna: Szlakiem smaków
Fot. Gmina Świdnica
Uczniowie klasy Va i Vb ze Szkoły Podstawowej w Lutomi Dolnej wraz ze swoimi wychowawczyniami, radną Rady Gminy Świdnica Lucyną Mroczek i paniami z Koła Gospodyń Wiejskich wzięli udział w edukacyjnej grze terenowej „Szlakiem lutomskich smaków”.

Spacerując po Lutomi Dolnej z kartą w ręku od punktu do punktu, odpowiadając na wszystkie pytania, uczniowie dowiadywali się o wyjątkowych zdolnościach kulinarnych członkiń Koła Gospodyń Wiejskich. Pod koniec wędrówki czekał na wszystkich nie tylko skarb, który bez problemu wspólnie rozszyfrowaliśmy, ale też smaczny poczęstunek i gorąca herbatka owocowa przygotowana przez członkinie Koła. Na zakończenie wyprawy uczniowie podbili swoje karty pamiątkową pieczęcią i wpisali się do Księgi Questu, potwierdzając przebycie trasy.

Udział i zabawa w edukacyjnej grze terenowej to pomysł w ramach dodatkowych zajęć z historii „Regionalistyka – moja najbliższa okolica”, na których uczniowie poszerzają swoją wiedzę o historii swojego regionu, a także rozwijają postawy zaangażowania i aktywnego uczestnictwa w życiu społecznym.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group