Poniedziałek, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 907
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: „Szóstka” wyruszyła w teren

Sobota, 28 września 2013, 9:06
Aktualizacja: 9:07
Autor: red.
Świdnica: „Szóstka” wyruszyła  w teren
Fot. użyczone
Szkoła Podstawowa nr 6 w Świdnicy, aby wspierać zainteresowania i uzdolnienia swoich uczniów oraz motywować ich do nauki, realizuje proces nauczania nie tylko w murach szkolnych. Już we wrześniu tego roku szkolnego uczniowie wiele razy opuścili swoje ławki, by kontynuować edukację w środowisku.

Uczniowie klasy szóstej wyjechali na lekcje w terenie do Parku Krajobrazowego „Chełmy”, gdzie pod okiem ekspertów uczyli się rozpoznawać gatunki drzew liściastych i iglastych oraz zbierali owoce jesienne. Klasy czwarte odbyły ciekawe zajęcia w Nadleśnictwie Świdnica gdzie poznawali budowę i działanie mikroskopu. Oglądali również preparaty roślinne i zwierzęce oraz wykonywali rysunki. Najstarsi uczniowie „szóstki” mieli okazję pogłębiać wiedzę na salach wykładowych Politechniki Wrocławskiej w ramach XVI Dolnośląskiego Festiwalu Nauki. Uczniowie z zainteresowaniem wysłuchali wykładu wzbogaconego pokazem pt. „Co by pszczoła powiedziała, gdyby mówić mogła?”, który przybliżył im życie owadów społecznych. Ponadto wykład zawierał ciekawostki o różnych rodzajach miodów.

Na innej sali wszyscy z podziwem obserwowali pokaz robotów mobilnych i ramieniowych skonstruowanych i zaprogramowanych przez studentów koła naukowego. W Instytucie Automatyki i Robotyki uczniowie wzięli udział w pokazie pt. „O robocie, który został malarzem”. Niektórzy uczniowie mieli szczęście i robot narysował ich portrety. Na koniec szóstoklasiści brali udział w warsztatach „Wspinaczki linowej”, podczas których mogli sprawdzić się ze wspinaczką po ściance lub po linie. Miłym akcentem był poczęstunek w postaci pysznej grochówki.

W Szkole Podstawowej nr 6 robi się wiele, aby zwiększać aspiracje uczniów i by nauka stawała się pasją. Organizatorzy: M. Sidoruk, I.Filip, K. Kądziołka.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group