Poniedziałek, 15 lipca
Imieniny: Henryka, Włodzimierza
Czytających: 725
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Szpital Latawiec z kontraktem

Wtorek, 10 stycznia 2012, 15:31
Aktualizacja: 19:04
Autor: red
Świdnica: Szpital Latawiec z kontraktem
Fot. red
W tym roku po raz pierwszy od kilu lat Regionalny Specjalistyczny Szpital „Latawiec” w Świdnicy ma już podpisaną umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia odnośnie tegorocznego kontraktu.

W sumie 68 milionów trafi do świdnickiej placówki medycznej.Oferta złożona przez szpital opiewała pierwotnie na 105 mln zł. Ostatecznie udało się uzyskać 68 mln zł.

- Chociaż nie jest to kwota, która w pełni by nas satysfakcjonowała, ale szpitalowi udało się uzyskać o 6 mln zł więcej niż w ubiegłym roku. – mówi Alicja Synowska, wicestarosta świdnicki.
Sytuacja jest więc zdecydowanie lepsza niż w minionych latach, kiedy to w tym okresie trwała walka o kontrakty. Jak podkreśla dyrektor placówki Jacek Domejko, nie zwalnia to jednak szpitala z obowiązku rozważnego gospodarowania środkami i dalszych oszczędności, aby nie zwiększać puli nadwykonań, za które potem tak trudno uzyskać zwrot z NFZ. Tych za 2010 i 2011 jest 14 milionów. Szpital będzie ubiegał się o ich zwrot na drodze sądowej.
Nadal jednak nie znamy ostatecznego wyniku kontraktowania świadczeń udzielnych przez działające na terenie powiatu poradnie specjalistyczne. To, jaka poradnia będzie uruchomiona w tym roku w konkretnej przychodni, wyjaśni się 10 lutego. Do tego czasu zakończy się bowiem zawieranie umów między Narodowym Funduszem Zdrowia a przychodniami.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (6)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group