Poniedziałek, 26 października
Imieniny: Damiana, Lucjana
Czytających: 604
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Szpitalna rehabilitacja w nowej odsłonie

Wiadomości: Żarów
Środa, 30 lipca 2014, 11:14
Aktualizacja: 11:15
Autor: red.
Fot. użyczone
Pomieszczenia po byłej kuchni szpitala w Żarowie zostały zaadoptowane na potrzeby szpitalnej rehabilitacji. Całkowity koszt zadania wyniósł ponad 375 tys. zł. Działający tam bardzo dobry, jeden z niewielu na Dolnym Śląsku Oddział Reumatologiczny z Pododdziałem Rehabilitacyjnym, zyskał nowe pomieszczenia o powierzchni 207 m2, spełniające wszelkie wymagania wynikające z Rozporządzenia Ministra Zdrowia. Adaptacja została wykonana ze środków SP ZOZ Świdnica, a swój wkład wniosła również Gmina Żarów. której pracownicy wykonali prace rozbiórkowe wartości ok. 11 tys. zł.

- Oddział Reumatologiczno-Rehabilitacyjny w Żarowie ma swoją wieloletnią tradycję i świadczy swe usługi na bardzo wysokim poziomie nie tylko dla mieszkańców naszego powiatu. Cieszy się bardzo dobrą opinią pacjentów. Posiada bardzo duży potencjał, który należy rozwijać. Chcąc lepiej wykorzystać stworzone przez SP ZOZ warunki dążymy do utworzenia i zakontraktowania przez NFZ poradni rehabilitacyjnej, czyli otwartej rehabilitacji dla wszystkich mieszkańców gminy Żarów oraz całego Powiatu Świdnickiego - informuje Wicestarosta Świdnicki Alicja Synowska.

Istnieje bowiem bardzo duże zapotrzebowanie na świadczenie z zakresu rehabilitacji. Okres oczekiwania jest zbyt długi. Ponadto w Gminie Żarów nie ma poradni rehabilitacyjnej kontraktowanej przez NFZ. Zgodnie z ustaleniami podczas rozmów z NFZ tworzenie specjalistycznych poradni przy oddziałach szpitalnych to dobry kierunek rozwoju szpitala.

- Mam nadzieję, że dotychczasowe starania i dalsze wystąpienia do NFZ przyniosą upragniony efekt i uda się uzyskać kontrakt z NFZ na tę poradnię, zwłaszcza że obecnie po remoncie spełniamy wszelkie wymagania techniczne, a personel szpitala posiada odpowiednie kwalifikacje i jest gotowy podjąć się tego zadania – dodaje Wicestarosta

To nie koniec inwestycji w żarowskim szpitalu. Jak informuje Grzegorz Kloc - Dyrektor SP ZOZ w Świdnicy, w najbliższym czasie kosztem ponad 50 tys. zł powstanie tu nowy parking a trwają również przygotowania do kolejnego etapu termomodernizacji szpitala.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~Wiesława 31-07-2014 13:13
Bardzo się cieszę że rozwija się ta placówka ,leżałam w tym szpitalu 2-wa lata temu .Mimo trudnych warunków lokalizacyjnych, wspaniały personel lekarski ,pielęgniarski,rehabilitacyjny i pomocniczy a nad tym czuwa oddana do reszty wspaniała Pani ordynator Podwórna. Gratuluję. Wiesława Kuczek

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group