Czwartek, 20 stycznia
Imieniny: Fabiana, Sebastiana
Czytających: 624
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Grodziszcze: Sztafeta pokoleń, czyli ferie z seniorami

Poniedziałek, 10 stycznia 2011, 9:36
Aktualizacja: 9:37
Autor: KO
Grodziszcze: Sztafeta pokoleń, czyli ferie z seniorami
Fot. UG Świdnica
„Nie zapominajmy o naszych sąsiadach” – to hasło, pod którym zorganizowane zostaną zimowe wakacje w ramach projektu „Sztafeta pokoleń” Grupy Odnowy Wsi Grodziszcze. Został on jednym z laureatów w konkursie zorganizowanym przez Fundację Wspomagania Wsi i otrzyma dotację – 1962 zł.

W ramach konkursu „Pożyteczne ferie 2011” finansowane były najciekawsze i najlepiej przygotowane projekty pod hasłem „Nie zapominajmy o naszych sąsiadach” realizowane w czasie ferii zimowych 2011, których beneficjentami będą dzieci lub młodzież ze wsi i miasteczek do 6 tys. mieszkańców. Nagrodzone projekty oprócz wypoczynku w miejscu zamieszkania przewidują zorganizowanie pomocy dla najstarszych i najbardziej potrzebujących mieszkańców wsi: chorych, niepełnosprawnych i samotnych. - Zima jest trudniejszym okresem dla osób starszych, więc taka forma pomocy jest z pewnością potrzebna - mówi opiekun grupy Odnowy Wsi Justyna Sara-Hryncyszyn.

Dzieci i młodzież z Grodziszcza zorganizują codzienną pomoc dla najstarszych i najbardziej potrzebujących mieszkańców wsi. Będą odśnieżać posesje, pomagać przygotować posiłki, będą chodzić ze swoimi podopiecznymi na spacery i czytać im prasę. Czterdziestoosobowa uczestników projektu grupa skorzysta również wyjazdów na basen i na lodowisko. Koszt całego projektu to 5766 (dotacja w ramach Programu Fundacji Wspomagania Wsi – 1962 zł). Cały projekt będzie trwał od 14 lutego do 25 lutego.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group