Niedziela, 14 kwietnia
Imieniny: Justyny, Waleriana
Czytających: 1314
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Sztafetowe biegi przełajowe

Poniedziałek, 27 marca 2023, 13:09
Aktualizacja: 13:09
Autor: red
Świebodzice: Sztafetowe biegi przełajowe
Fot. UM Świebodzice
Młodzież ze świebodzickich szkół licznie i chętnie bierze udział w wydarzeniach sportowych organizowanych w naszym mieście. Dzisiaj (piątek, 24 marca) na terenie basenu letniego odbyły się międzyszkolne sztafetowe biegi przełajowe.

Zmaganiom uczestników kibicowali zaproszeni goście: Burmistrz Miasta Paweł Ozga, Zastępca Burmistrza Tobiasz Wysoczański, Radna Rady Miejskiej Grażyna Bieniada, pomysłodawca imprezy Radny Rady Miejskiej Marek Gąsior, Dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej Robert Sysa oraz Prezes OSiR Świebodzice Jarosław Pizuński, oraz trenerzy i opiekunowie młodych sportowców.

Jako pierwsze startowały drużyny dziewcząt. Rywalizacja była bardzo wyrównana, jednak zwycięzca może być jeden. Wygrała Szkoła Podstawowa nr 4. Na kolejnych miejscach uplasowały się SP nr 2 i SP nr 3.

Kolejni pobiegli chłopcy. Tu również od razu nie było zdecydowanego lidera. Ostatecznie zwycięzcami okazali się uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2, a tuż za nimi uplasowały się drużyny SP nr 3 i SP nr 4.

Nad prawidłowym przebiegiem i bezpieczeństwem uczestników czuwali pracownicy gospodarza zmagań – OSiR Świebodzice.

Uroczystej dekoracji wszystkich uczestników dokonali wspólnie goście. Burmistrz Miasta podkreślił, że aktywność ruchowa jest niezwykle ważna, szczególnie w obecnych czasach zdominowanych przez siedzący tryb życia. Natomiast Zastępca Burmistrza zaprosił serdecznie wszystkich obecnych do udziału w II edycji wielkiego biegowego święta Świebodzicka Piątka&Dycha, które odbędzie się 21 maja.

Na koniec uczestników zaproszono na poczęstunek regeneracyjny. Sponsorem zawodów była Spółdzielnia Mieszkaniowa w Świebodzicach.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group