Środa, 24 lipca
Imieniny: Kingi, Krystyny
Czytających: 652
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Szybowanie na orientację

Wtorek, 2 lipca 2024, 13:39
Autor: red
Świebodzice: Szybowanie na orientację
Fot. UM Świebodzice
Towarzystwo Lotnicze w Świebodzicach to rozpoznawalne nie tylko w mieście, ale i w całym kraju stowarzyszenie zrzeszające pasjonatów lotnictwa. Około trzydziestoosobowa grupa ludzi zajmuje się awiacją. Co ważne, nie skupiają się tylko na sobie, ale zarażają tą piękną pasją ludzi, którzy marzyli np. o lataniu szybowcem czy małym samolotem, ale nie mieli ku temu sposobności.

Obecnie Stowarzyszenie zarządzane jest przez nowego Prezesa Łukasza Jaworskiego, który wstąpił w szeregi stowarzyszenia z nowymi pomysłami i zapałem. Dzięki bardzo zgranemu zespołowi, którym zarządza, udało się Stowarzyszeniu zorganizować w dniu 29 czerwca (sobota) na Gminnym Lotnisku I Szybowcowe Zawody na orientację Pilotów i Dziennikarzy. Wydarzenie dofinansowane zostało z budżetu Gminy Świebodzice.
Pomysł okazał się strzałem w dziesiątkę. W imieniu Burmistrza Miasta Pawła Ozgi w imprezie uczestniczyli: Zastępca Burmistrza Miasta Tobiasz Wysoczański oraz Sekretarz Miasta Sabina Cebula. Na zaproszenie Stowarzyszenia przybyli dziennikarze i redaktorzy naczelni z TVN, TVP 3, Muzycznego Radia, Dziennika Wałbrzych, Doba.pl, Gazety Świebodzic, a także kierownik wydziału Promocji Ilona Szczygielska.
Dziennikarze przez cały dzień wraz z pilotami uczestniczyli w lotach samolotem oraz szybowcem. Zawody zostały bardzo skrupulatnie przemyślane, a ich program starannie przygotowany. Podczas około czterdziestominutowej trasy lotu mieli za zadanie rozpoznanie blisko 30 charakterystycznych miejsc i trzeba przyznać, że przyłożyli się do tego bardzo dobrze, wykonując piękne ujęcia, które zamieszczali w kanałach informacyjnych.

Wszyscy zgodnie podkreślili, że to świetna promocja walorów naszego miasta oraz sposobność wymiany doświadczeń z własnej pracy zawodowej. Przypomnijmy, że Lotnisko odwiedzane jest nie tylko podczas dużych, rozpoznawalnych imprez takich jak Piknik Lotniczy.

Obecnie trwają szkolenia szybowcowe oraz loty widokowe, do których serdecznie zaprasza Prezes Stowarzyszenia Łukasz Jaworski wraz z całą załogą stowarzyszenia. Co bardzo ważne, członkowie stowarzyszenia to ludzie bardzo dobrze wyszkoleni; wśród nich są piloci zawodowi, którzy zadbali podczas zawodów o najdrobniejszy szczegół. Najważniejsze dla Stowarzyszenia jest bezpieczeństwo podczas lotów, przestrzegane są wszystkie procedury. Każdy z członków stowarzyszenia i uczniów ma czas na lotnisku bardzo dobrze zaplanowany. Nie straszny był im także upał, który towarzyszył wydarzeniu. Miłym akcentem po zawodach było ognisko oraz kino plenerowe, na które zaprasza już teraz wszystkich mieszkańców Łukasz Jaworski. Kino odbędzie się na Lotnisku w dniu 20 lipca o godz. 21:00. Jak podkreśla Prezes, pomysłów ma wiele i zamierza wdrożyć je jeszcze w tym roku. Trzymamy mocno kciuki, jednocześnie dziękując za doskonałą promocję naszego miasta. Należy podkreślić, że na koniec wydarzenia specjalne upominki otrzymali od Burmistrza Miasta Pawła Ozgi przedstawiciele: Doby.pl oraz Gazety Świebodzic.

Wszyscy dostali także dyplomy oraz słodycze z firmy ZPC Śnieżka S.A. Latanie jest piękne, jak podkreśla Dagmara Lorenc z Doby.pl, można poczuć się jak ptak i przenieść w piękną przestrzeń, której nie dostrzegamy na co dzień. Zachęcamy do podziwiania uroków naszego miasta oraz okolic z lotu samolotu i szybowca. Taki lot można zaplanować z wyprzedzeniem, kontaktując się ze Stowarzyszeniem (tel. 515 727 413). To doskonały pomysł na prezent urodzinowy, jubileusz, a nawet, jak podkreśla Prezes, zaręczyny. Można też podejść do tematu bardziej poważnie i spróbować swoich sił w kursie szybowcowym. Taki kurs właśnie odbywa się na naszym lotnisku, szkoli młodych adeptów Fabrizio Bosetti, doświadczony pilot, który jest Włochem, ale jak podkreśla, kocha to lotnisko. Wśród szkolących się są m.in. pani doktor pediatrii, a także licealista z Wałbrzycha, który marzy, aby w przyszłości zostać zawodowym pilotem. To właśnie na tym lotnisku stawiali pierwsze kroki i pierwszy raz unosili się nad miastem piloci, którzy teraz pracują zawodowo, m.in. w GROMIE. W sobotę mieliśmy także przyjemność podczas wydarzenia spotkać mieszkańców Świdnicy i Wałbrzycha, którzy po raz pierwszy wznieśli się szybowcem nad piękne Świebodzice, zapewniając, że wrócą tu nie raz.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group