Środa, 24 lipca
Imieniny: Kingi, Krystyny
Czytających: 661
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Szykują się kolejne remonty

Czwartek, 11 lipca 2024, 13:10
Autor: red
Świdnica: Szykują się kolejne remonty
Fot. UM Świdnica
Podpisano umowę z wykonawcą budowy infrastruktury drogowej w Świdnicy.

Podpisano umowę z firmą HYPMAR Sp. z o.o. z Modlęcina, która wygrała przetarg na budowę infrastruktury drogowej w Świdnicy, czyli na budowę ulicy Sudeckiej oraz dróg Osiedla Pogodnego. Koszt zadania to 20 990 121,38 złotych. Planuje się, że prace powinny zakończyć się do połowy listopada 2025 roku.

Przy ulicy Sudeckiej wykonano już sieć wodno-kanalizacyjną i częściowo podbudowę głównego przebiegu drogi. W ramach drugiego etapu inwestycji przewiduje się budowę sięgaczy ulicy Sudeckiej, kolektora deszczowego odprowadzającego wody z całego osiedla do rzeki Piławy, budowę warstw bitumicznych jezdni, budowę chodników na całej długości ulicy, dwukierunkowej ścieżki rowerowej, zatok postojowych, zjazdów, energooszczędnego oświetlenia drogi, a także zagospodarowanie terenów zielonych.

Na Osiedlu Pogodnym planuje się budowę jezdni, chodników, zatok postojowych oraz zjazdów z pełnym uzbrojeniem technicznym, czyli kanalizacją deszczową i oświetleniem.

Przypomnijmy, że miasto otrzymało blisko 20 milionów złotych na realizację tego zadania. Środki pochodzą z siódmej edycji Rządowego Funduszu Polski Ład Program Inwestycji Strategicznych. Wartość bezzwrotnego dofinansowania wynosi 98 procent kosztów inwestycji.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group