Czwartek, 30 marca
Imieniny: Amelii, Leonarda
Czytających: 1009
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jakuszyce: Szykują się wielkie emocje, ruszyła sprzedaż biletów na Puchar Świata

Środa, 21 grudnia 2011, 17:06
Aktualizacja: 17:06
Autor: MDvR
Jakuszyce: Szykują się wielkie emocje, ruszyła sprzedaż biletów na Puchar Świata
Fot. archiwum
20 grudnia ruszyła sprzedaż biletów na zawody Pucharu Świata FIS w Narciarstwie Biegowym, które zaplanowano na 17 i 18 lutego 2012 roku. Cena najtańszego jednodniowego biletu (sektor A) wynosi 35zł, najdrożej zapłacimy za sektor V – trybunę VIP, gdzie dwudniowy wstęp kosztuje bagatela 1200zł.

Wyjaśniamy, że kibice mają do dyspozycji kilka rodzajów biletów w zależności od miejsca na stadionie narciarskim. Są to bilety w cenie:

* sektor A – jednodniowy 35 zł / dwudniowy 60 zł
* sektory C i D – trybuny– jednodniowy 65 zł / dwudniowy 120 zł
* sektor F – trybuny meta – jednodniowy 120 zł / dwudniowy 220 zł
* sektor V – trybuna VIP – jednodniowy 700 zł / dwudniowy 1200 zł (z cateringiem w namiocie)

Jednocześnie pragniemy podkreślić, że najwięcej jest biletów na sektory D i C - bo ponad 3 tys. W cenie biletów ujęty jest także transport kibiców w obie strony na trasie Szklarska Poręba Centrum – Polana Jakuszycka.

Zdajemy sobie sprawę, że w porównaniu do zawodów w skokach narciarskich liczba 4,5 tysiąca kibiców nie jest oszałamiająca – mówi Jacek Jaśkowiak, przewodniczący Komitetu Organizacyjnego. - Jednak jesteśmy ograniczeni warunkami stadionu. Polana Jakuszycka jest długa i wąska. To stwarza określone problemy. Z drugiej strony 4,5 tysiąca kibiców, to dużo kibiców jak na zawody Pucharu Świata w Biegach Narciarskich.

Oprócz kibiców, którzy będą obserwować rywalizację na stadionie, zawodnikom będzie można kibicować na trasie zawodów. Taka możliwość będzie tylko podczas sobotniego wyścigu na 10 i 15 km techniką klasyczną. W styczniu będzie można otrzymać specjalne bezpłatne wejściówki. Do wyznaczonych stref będzie można dostać się wyłącznie na nartach lub rakietach śnieżnych. W piątek, podczas sprintów nie będzie takiej możliwości, bo niemal cała trasa biegu jest w rejonie Polany Jakuszyckiej. Inaczej będzie w sobotę, gdy sportowcy mają do pokonania 5 km pętlę.

Kogoś może dziwić, że stosujemy wejściówki na trasy wyścigu. Chcieliśmy tego uniknąć, jednak w myśl przepisów także trasa poza stadionem narciarskim jest obszarem imprezy masowej i dlatego musimy stosować albo bilety albo darmowe wejściówki – wyjaśnia Jacek Jaśkowiak. - Zainteresowanych kibiców zapraszamy w styczniu. Chcielibyśmy aby jak najwięcej osób stanęło na trasie, ale wejściówek będzie tylko tysiąca. Zależy nam, aby zgłaszały się zorganizowane grupy. Wejściówki będzie można odebrać z IT w Szklarskiej Porębie.

Dla grup zorganizowanych przewidziane są też miejsca autokarowe na Polanie Jakuszyckiej. Zmieści się tam około 20 dużych autobusów. Takie miejsce można zarezerwować pod warunkiem, że wykupi się co najmniej 40 biletów na dzień zawodów. Zainteresowani powinni kontaktować się bezpośrednio z organizatorami email: ticket@worldcup2012.pl
Tylko zorganizowane grupy po wcześniejszej rezerwacji parkingu będą mogły parkować w rejonie Polany Jakuszyckiej. Pozostali kibice będą musieli zostawić samochody w Szklarskiej Porębie, względnie w Harrachovie, skąd na Polanę Jakuszycką będą mogli dojechać bezpłatnymi autobusami .Bilet na zawody upoważnia do wejścia do autobusu.

- To duże przedsięwzięcie logistyczne, do którego podchodzimy bardzo poważnie. W ciągu 2 godzin będziemy chcieli dowieść w rejon Polany ok. 3,5 tysiąca kibiców, a później wszystkich odwieźć z powrotem. Pozostali dojadą sami albo jako grupy zorganizowane, albo jako posiadacze biletów VIP - tłumaczy Jacek Jaśkowiak. - Mamy też nadzieję, że zwłaszcza jeleniogórzanie skorzystają z połączenia kolejowego. Pociąg na Polanę Jakuszycką wg nowego rozkładu jazdy dojedzie na pół godziny przed zawodami i odjeżdża pół godziny po zawodach.

W Szklarskiej Porębie wyznaczone już zostały miejsca, które w dniach zawodów zostaną przeznaczone pod tymczasowe parkingi. W sumie w mieście w wariancie optymistycznym zmieścić się może niemal dodatkowych 1000 samochodów. W pesymistycznym, czyli gdy są duże opady śniegu lub nagła odwilż, znajdzie się miejsce dla około 600 pojazdów. W każdym z tych wariantów wydaje się, że miejsc jest wystarczająco dużo, ponieważ organizatorzy spodziewają się, że część kibiców będzie parkować przy pensjonatach i hotelach w których spędzą kilka dni.

Przedsiębiorcy prowadzący działalność hotelarską mieli możliwość zarezerwowania biletów i stworzenia połączonej oferty z noclegami. Z tej opcji skorzystało kilka firm, ale wiemy też, że wielu kibiców wcześniej zarezerwowało miejsca noclegowe, a teraz czekają na możliwość kupna biletów. Szacujemy, że większość kibiców będzie spała w Szklarskiej Porębie - mówi Grzegorz Sokoliński, burmistrz Szklarskiej Poręby.

Bilety na zawody Pucharu Świata w Szklarskiej Porębie można kupić za pośrednictwem internetu na stronie www.pucharswiata2012.pl lub w ponad 300 punktach sprzedaży w całym kraju (lista jest na stronie internetowej). Organizatorzy zachęcają kibiców do odwiedzania strony na której systematycznie będą pojawiać się ważne dla nich informacje m.in. gdzie zaparkować samochód i jak dojechać na Polanę Jakuszycką.

Ceny biletów są zróżnicowane. Najdroższe są bilety VIP, których jest zaledwie 200 (na razie do sprzedaży trafiło tylko 100 sztuk). Posiadacze tych biletów będą mieli do dyspozycji ogrzewany namiot z bezpłatnym bufetem. Na Polanie Jakuszyckiej zostaną dowiezieni z miejsca zakwaterowania w Szklarskiej Porębie.

Najtańsze bilety są na dobiegu do mety, a za miejsce na stojących trybunach bezpośrednio przed linią mety i startu trzeba zapłacić 120 złotych za jeden dzień. Na Polanie Jakuszyckiej będą ustawione 2 telebimy na których kibice będą mogli obserwować rywalizację na oddalonych odcinkach. Oprócz tego zaplanowane są miejsca w których będzie można kupić coś do jedzenia lub picia. Nie zabraknie też kramów z pamiątkami i akcesoriami kibiców. Organizatorzy proszą jednak, aby na Polanę Jakuszycką nie przywozić wszelkiego rodzaju trąbek. Zamiast tego mile widziane będą bębenki, grzechotki, kołatki i ewentualnie dzwonki.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group