Niedziela, 14 kwietnia
Imieniny: Justyny, Waleriana
Czytających: 1289
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Żarów: Szykują tereny pod inwestycje

Poniedziałek, 10 października 2022, 13:59
Autor: red
Gmina Żarów: Szykują tereny pod inwestycje
Fot. UM Żarów
Burmistrz Leszek Michalak wraz z zastępcą burmistrza Przemysławem Sikorą podpisali umowę na budowę kanalizacji sanitarnej wraz z przepompownią ścieków i jej zasileniem, kanalizacji deszczowej i sieci wodociągowej oraz budowę drogi wewnętrznej.

Zadanie to będzie realizowane w ramach projektu „Przygotowanie terenów inwestycyjnych w Żarowie”, na który gmina Żarów otrzymała dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020”.

- To duże i ważne zadanie. Aby kolejni inwestorzy mogli realizować na terenie naszej gminy swoje przedsięwzięcia, musimy zadbać o odpowiednią infrastrukturę i stworzyć szansę rozwoju dla nowych inwestorów. Z nowymi inwestycjami wiążą się nowe miejsca pracy dla naszych mieszkańców oraz realne wpływy do budżetu gminy, które przeznaczamy na realizację istotnych inwestycji – mówi burmistrz Leszek Michalak.

Zakres tego zadania obejmuje budowę drogi wewnętrznej o nawierzchni z betonu asfaltowego, ścieżki pieszo-rowerowej i zjazdów z kostki betonowej, budowę kanalizacji sieci deszczowej, sieci kanalizacji sanitarnej, przepompowni ścieków sanitarnych wraz z jej zasileniem oraz sieci wodociągowej. Koszt całego projektu wynosi 5.004.848,63 zł, a dofinansowanie z Instytucji Pośredniczącej Aglomeracji Wałbrzyskiej 2.999.537,12 złotych. Wykonawcą zadania będzie Przedsiębiorstwo Budowlano-Instalacyjne „BIN-POL” z Wałbrzycha.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group