Niedziela, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 587
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Szymanowska kanalizacja na finiszu

Wiadomości: Gmina Dobromierz
Wtorek, 17 lipca 2018, 11:04
Aktualizacja: 12:06
Autor: red
Fot. UG Dobromierz
Dobiegają końca roboty przy budowie kanalizacji w ramach zadania pn. ,,Budowa sieci kanalizacji sanitarnej w miejscowościach Jaskulin, Siodłkowice, Szymanów, gmina Dobromierz, Etap I, Zadanie I – obejmujące budowę sieci kanalizacji sanitarnej w Szymanowie do nieruchomości zabudowanych budynkami mieszkalnymi o numerach od 18 do 47 wraz z rurociągiem tłocznym do oczyszczalni ścieków w Serwinowie".

Sieć obejmie swoim zasięgiem obszar budynków mieszkalnych w Szymanowie o numerach od 18 do 29 po jednej stronie drogi oraz od 30 do 47 po drugiej stronie.

W ramach zadania powstaje ponad 5 tys. metrów sieci kanalizacyjnej oraz 8 przepompowni ścieków. Obecnie trwają prace związane z montażem dwóch pompowni, wykończeniem studni kanalizacyjnych, uporządkowaniem terenu. Kolejny etap prac polegający na dokończeniu skanalizowania całego Szymanowa zaplanowano na przyszły rok.

Przypominamy, że zadanie realizowane dzięki otrzymaniu przez gminę Dobromierz promesy w wysokości blisko 2 mln złotych ze środków unijnych.
- Cieszę się, że wraz z budową kanalizacji w Aglomeracji Gniewków, prowadzone są jednocześnie prace kanalizacyjne w Szymanowie, dzięki czemu znaczny obszar naszej gminy zostanie skanalizowany, a tym samym uporządkowana zostanie gospodarka ściekowa - mówi wójt Jerzy Ulbin.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group