Niedziela, 16 czerwca
Imieniny: Anety, Justyny
Czytających: 1386
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Szymon mistrzem!

Piątek, 14 maja 2021, 9:06
Aktualizacja: 9:07
Autor: red
Świebodzice: Szymon mistrzem!
Fot. UM Świebodzice
Świebodziczanin Szymon Król w dniu 9 maja zdobył Mistrzostwo Polski w Kulturystyce klasycznej do 180 cm. Tytuł ten wywalczył w Kielcach, rywalizując z wieloma zawodnikami. Świebodziczanin był bezkonkurencyjny, otrzymał najwyższe noty od sędziów.

Na swój sukces pracował wiele lat, wykuwając formę w siłowni OSiR Świebodzice Spółka z o.o. Burmistrz Miasta Paweł Ozga wraz Zastępcą Burmistrza Tobiaszem Wysoczańskim oraz Prezesem OSiR Świebodzice Spółka z o.o. Jarosławem Pizuńskim w dniu 13 maja (czwartek) uhonorowali naszego Mistrza pamiątkowymi gratulacjami i życzeniami za wspaniały sukces oraz wyrazili słowa uznania i podziwu. Szymon Król otrzymał także od Włodarzy materiały promujące miasto oraz dostał od Prezesa OSiR voucher na bezpłatne treningi w siłowni do końca 2021 r.
Spotkanie odbyło się w przyjaznej atmosferze, uczestniczyli w nim także Mateusz Brzuchacz doświadczony, wieloletni trener Szymona Króla oraz Maciej Więcek, znany w mieście z wielkiej pasji do sportu, członek Stowarzyszenia Bona Fide. Obydwaj Panowie przyczynili się do sukcesu Szymona Króla. Otrzymali także od Burmistrza Miasta, Zastępcy Burmistrza Miasta oraz Prezesa drzewce z podziękowaniami oraz pakiety.

Szymon Król nie kryje wielkiej radości z osiągniętego sukcesu, choć jest skromny i niezwykle sympatyczny, cieszy Go rozpoznawalność i miłe rozmowy z Włodarzami, Mieszkańcami. Świebodzicki Mistrz ma apetyt na więcej, planuje w przyszłym roku wystartować w Mistrzostwach Europy w kulturystyce, które zostaną zorganizowane w Santa Susanna w Hiszpanii, a jeszcze w tym roku wystąpi na międzynarodowych zawodach Diamont Cup Prague w Ostravie, w dniach 18-20 czerwca. Szymon Krół zachęca w szczególności młodych Świebodziczan do dbania o formę fizyczną i zachęca do uprawiania kulturystyki, wspomina początki swej pasji, jak trenował w piwnicy. Na długo pozostanie mu w pamięci także moment, kiedy miał osiemnaście lat i zobaczył w prasie trenera Matusza Brzuchacza, a także uczestniczył w pierwszych zawodach w wyciskaniu sztangi leżąc.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group