Piątek, 21 stycznia
Imieniny: Agnieszki, Jarosława
Czytających: 613
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica/powiat świdnicki: Szynobusem z Jedliny–Zdroju do Świdnicy

Niedziela, 28 października 2018, 11:20
Autor: red
Świdnica/powiat świdnicki: Szynobusem z Jedliny–Zdroju do Świdnicy
Fot. UM Jedlina–Zdrój
Warto było walczyć o unieważnienie przetargu na rozbiórkę linii 285 na odcinku Świdnica Kraszowice – Jedlina–Zdrój. Walkę tę podjęły samorządy gminy Jedliny Zdrój, gminy Walim, gminy Świdnica. Dziś możemy cię cieszyć z tego, że za 2 lata przejedziemy trasą ze Świdnicy do Jedliny Zdrój (22 km) szynobusem, z przystankami m.in. w Burkatowie, Bystrzycy Górnej i Lubachowie.

W ramach zaplanowanych prac rewitalizacji i odnowieniu podlegać będą nie tylko same tory, ale również liczne obiekty inżynieryjne, znajdujące się na tej trasie. W sumie mostów, przepustów, murów oporowych i wiaduktów jest aż 110. Większość z tych obiektów pochodzi z I połowy XX wieku. Ta inwestycja wpłynie na poprawę komunikacji w aglomeracji wałbrzyskiej, odciąży ruch kołowy w regionie, oraz jeszcze bardziej uatrakcyjni wiele miejscowości, w tym Lubachów, Bystrzycę Górna i Lubachów.

Wykonawcą umowy pn. „Przebudowa linii kolejowej nr 285 na odcinku Świdnica Kraszowice - Jedlina Zdrój” będzie Dolnośląskie Przedsiębiorstwo Napraw Infrastruktury Komunikacyjnej „DOLKOM” Sp. z o.o. Jej wartość to kwota 109,9 mln zł. netto. Projekt jest współfinansowany przez UE ze środków EFRR w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020, w kwocie 94,295 mln zł. Zakończenie prac zaplanowano na koniec listopada 2020 r.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group