Środa, 31 maja
Imieniny: Anieli, Petroneli
Czytających: 1161
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Śwdnica/Wrocław: Szynobusy za trzy lata – obiecuje Zbigniew Szczygieł

Sobota, 2 października 2010, 20:22
Aktualizacja: Niedziela, 3 października 2010, 9:15
Autor: KO
Śwdnica/Wrocław: Szynobusy za trzy lata – obiecuje Zbigniew Szczygieł
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Dolnośląski sejmik przekazał 88 mln zł na reaktywację linii kolejowej Świdnica–Sobótka–Wrocław. Świdniczanie czekają na szynobusy do stolicy województwa, a planowany termin, kiedy zaczną one jeździć wciąż się przesuwa. Teraz mowa o 2013 r. Jeśli wtedy ruszą regularne kursy do Wrocławia, ucieszą się niezmotoryzowani. Zmotoryzowani za to będą musieli uzbroić się w cierpliwość stojąc w korku przed szlabanem na drodze numer 35.

Nie będzie żadnych nowych wiaduktów, wielopoziomowych skrzyżowań - linia kolejowa będzie wyglądała jak przed laty z tą tylko różnicą, że szynobus ma jeździć szybciej niż pociąg, który kiedyś woził świdniczan do Wrocławia. Czas przejazdu ma wynosić około godziny.

Mija dziesięć lat od kiedy po torach do Wrocławia nie kursują już pociągi pasażerskie. Teraz torowisko jest zaniedbane. Aby linię przywrócić do życia, trzeba ogromnych środków. A do tego zgody między PKP, województwem i samorządami lokalnymi. Według informacji przekazanych przez członka zarządu województwa, Zbigniewa Szczygła, półtora tygodnia temu samorząd Dolnego Śląska podpisał porozumienie z PKP Polskimi Liniami Kolejowymi S. A.

- To kolejny krok w celu wykluczenia komunikacyjnego naszego miasta – powiedział Zbigniew Szczygieł.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (9)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group