Środa, 12 sierpnia
Imieniny: Klary, Juliana
Czytających: 585
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Taaakie dziury. Wałbrzyska zamknięta

Wiadomości: Świdnica
Poniedziałek, 1 marca 2010, 17:48
Aktualizacja: 17:50
Autor: UM Świdnica
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Zwykłe łatanie dziur, które rozpoczęło się w mieście kilka tygodni temu, na ul. Wałbrzyskiej nie wystarczyło. Pęknięcia, deformacje i ubytki w nawierzchni zmuszają do kompleksowego remontu ulicy.

Odcinek nawierzchni brukowej ul. Wałbrzyskiej był w tak złym stanie, że zagrażał bezpieczeństwu kierowców. Stąd zmuszeni byliśmy do zamknięcia ulicy na odcinku od ul. Boduena do ul. Leśnej. Ustaliliśmy z zarządcą drogi – służbami drogowymi Zarządu Województwa Dolnośląskiego, że remont obejmie ok. 500 m kwadr. powierzchni jezdni. Ma się on rozpocząć jeszcze w tym tygodni i potrwa kilka dni. – informuje Maciej Gleba, dyrektor Departamentu Komunikacji i dodaje – Dziur w drogach jest tyle, że od zeszłego tygodnia w akcji usuwania wyrw na jezdniach biorą udział dwie brygady. Szacujemy, że na łatanie dróg będziemy musieli przeznaczyć w tym roku ok. pół miliona złotych. To 100 proc. więcej niż w 2009 roku. Stąd nasze rozmowy, by właśnie od właściciela drogi, Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei, otrzymać szybko zwiększone środki na remonty dróg wojewódzkich, w tym Wałbrzyskiej.

W związku z zamknięciem ulicy Wałbrzyskiej następują zmiany w organizacji ruchu:
• Objazd wytyczono ulicami Leśną i Korczaka.
• Z ruchu zostają wyłączone przystanki MPK: Wałbrzyska/Kusocińskiego, Korczaka i Leśna (pomiędzy ul. Główną i ul. Świętojańską). Przystanki zastępcze zostały zlokalizowane przy ul. Leśnej na odcinku pomiędzy ul. Mierniczą i Wałbrzyską.
Informacje o zmianach pasażerowie znajdą na przystankach MPK. Jutro pojawią się one również w autobusach.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group