Niedziela, 23 czerwca
Imieniny: Wandy, Zenona
Czytających: 1143
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Żarów: Tablety dla uczniów

Piątek, 6 listopada 2020, 9:00
Aktualizacja: 9:02
Autor: red
Gmina Żarów: Tablety dla uczniów
Fot. UM Żarów
Kolejne komputery i tablety trafiły do uczniów.

Gmina Żarów złożyła kolejny wniosek na zakup komputerów i tabletów dla uczniów realizujących zdalne nauczanie, którzy mają problem z dostępem do sprzętu komputerowego.

Tym razem z programu „zdalna Szkoła + w ramach Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej” gmina zakupiła 21 laptopów oraz 19 tabletów, które zostały przekazane szkołom podstawowym na terenie gminy. Zakupiony sprzęt w pierwszej kolejności trafił do rodzin wielodzietnych oraz nauczycieli. Wartość dofinansowania wyniosła 74 999,75 złotych.

- Po raz drugi nasza gmina otrzymała dofinansowanie w ramach konkursu organizowanego przez Centrum Projektów Polska Cyfrowa, w którym JST mogą uzyskać 100% dofinansowania na zakup sprzętu komputerowego umożliwiającego realizację lekcji on-line uczniom podczas zdalnego nauczania. W ramach projektu uzyskaliśmy wsparcie finansowe w wysokości 74 999,75 złotych. Kwota została przeznaczona na zakup 21 laptopów oraz 19 tabletów, które zostały przekazane szkołom podstawowym na terenie gminy. Sprzęt niezbędny do nauki zdalnej trafił do uczniów rodzin wielodzietnych oraz nauczycieli. Po zakończonej epidemii sprzęt wróci do szkoły, gdzie będzie służył wszystkim uczniom w celach edukacyjnych – mówi Aleksandra Walada-Czajka z Referatu Organizacyjnego Urzędu Miejskiego w Żarowie.

Zakup sprzętu komputerowego został sfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020 Osi Priorytetowej nr I „Powszechny dostęp do szybkiego internetu” działania 1.1: ”Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego internetu o wysokich przepustowościach” – projekt grantowy pn. Zdalna Szkoła+ w ramach Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej.

Nie są to pierwsze komputery, które trafiły do uczniów żarowskich szkół. Gmina Żarów w poprzednim roku szkolnym zakupiła kilkadziesiąt nowych tabletów oraz laptopów, które w czasie zamknięcia placówek oświatowych spowodowanych pandemią koronawirusa, pomogły najbardziej potrzebującym uczniom aktywnie uczestniczyć w zdalnej edukacji.

Łącznie z programu „Zdalna Szkoła” i „Zdalna Szkoła+” zakupiony został sprzęt za kwotę 115.781,75 złotych.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group