Piątek, 22 października
Imieniny: Filipa, Halki
Czytających: 866
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Łażany: Tablica informacyjna i witacze w Łażanach

Piątek, 30 września 2016, 8:32
Autor: red
Łażany: Tablica informacyjna i witacze w Łażanach
Fot. UM Żarów
Od niedawna przyjeżdżających do Łażan witają trzy nowe witacze, które zostały zamontowane na terenie wsi.

Tuż przy parku w Łażanach stanęła także nowa tablica informacyjna, na której można przeczytać najistotniejsze informacje na temat zabytkowych obiektów funkcjonujących na terenie sołectwa.

Wszystkie zostały zakupione i sfinansowane ze środków Stowarzyszenia Miłośników Łażan "Przyjazna Wieś". Inwestycja kosztowała dokładnie 3.800 złotych.
- Nowa tablica informacyjna i trzy nowe witacze, przy przystanku autobusowym, wjazdu od strony strefy ekonomicznej i w kierunku Przyłęgowa zdobią naszą wieś. Teraz podróżujący i przejeżdżający przez nasze sołectwo będą mogli się zatrzymać i przeczytać o zabytkach na terenie Łażan - mówi Mieczysław Faruń prezes Stowarzyszenia Miłośników Łażan "Przyjazna Wieś".

Zakup nowych elementów promocyjnych w postaci witaczy i tablicy informacyjnej to nie jedyne inicjatywy, które podejmowane są przez Stowarzyszenie Miłośników Łażan "Przyjazna Wieś". Przez ostatnią kadencję przedstawiciele stowarzyszenia pozyskali kwotę ponad 80 tysięcy złotych, która została przeznaczona na działania inwestycyjne na terenie Łażan.
- Podsumowaliśmy minioną kadencję podczas ostatniego zebrania sprawozdawczo-wyborczego. Udało się nam pozyskać kwotę blisko 87 tysięcy złotych jako dofinansowania i darowizny. Pieniądze te zostały przeznaczone na remont zabytkowego kościoła, zakup materiałów promocyjnych oraz informacyjnych, głównie kalendarzy i widokówek i uzupełnienie naszego placu zabaw o karuzelę. Środki te pochodziły z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego, Lokalnej Grupy Działania "Szlakiem Granitu" oraz Fundacji "Polska Miedź". Przy okazji dziękuję również naszym paniom z Koła Gospodyń Wiejskich, które są członkami naszego stowarzyszenia, które na wszelkie sposoby promują wieś. Przez te działania Łażany znane są nie tylko w naszej gminie, ale również powiecie i województwie - dodaje prezes stowarzyszenia w Łażanach Mieczysław Faruń.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group