Wtorek, 23 lipca
Imieniny: Bogny, Brygidy
Czytających: 671
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Tajemniczy Dolny Śląsk

Piątek, 24 lutego 2012, 7:59
Aktualizacja: 8:41
Autor: red
Już w przyszłym tygodniu na antenie największych polskich stacji telewizyjnych, portali informacyjnych oraz prestiżowych zagranicznych kanałów TV jak National Geographic, Discovery Channel, czy BBC Knowledge, zainaugurowana zostanie kampania promocyjna pt. „Dolny Śląsk. Nie do opowiedzenia. Do zobaczenia”.

Wyemitowany wczoraj w Dolnośląskim Centrum Filmowym spot promocyjny jest centralnym punktem tej kampanii. W specjalnym premierowym pokazie wziął udział marszałek Rafał Jurkowlaniec.

Sanktuarium w Krzeszowie, Stawy Milickie, Osówka, zamek Książ i Ostrów Tumski to miejsca z pozoru całkowicie różne. Mają jednak jedną wspólną cechę: każde z nich jest na swój sposób tajemnicze. Wokół tajemniczości właśnie zbudowano zainaugurowaną dziś kampanię promocyjną „Dolny Śląsk. Nie do opowiedzenia. Do zobaczenia”. Jej celem jest budowanie rozpoznawalności i identyfikacji marki Dolnego Śląska jako województwa atrakcyjnego turystycznie, o niezwykłej i nie do końca odkrytej historii.

Emisja spotu rozpocznie się od 1 marca w telewizji na kanałach grupy ITI, Polsatu i Telewizji Publicznej. Obejmie także kanały tematyczne jak m.in.: National Geographic, BBC Knowledge, Discovery, Travel Channel, Animal Planet czy Fox.

Na parę tygodni przed rozpoczęciem Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej film promocyjny pokazywany będzie w kinach w Łodzi, Katowicach, Gdańsku, Sopocie, Gdyni, Krakowie, Poznaniu, Szczecinie, Warszawie i Wrocławiu. Również w największych polskich miastach zainaugurowana zostanie kampania billboardowa. Internet nie zostanie pominięty, spot pojawi się na głównych stronach największych polskich portali jak: onet.pl, wp.pl, inetria.pl, gazeta.pl, a także na wybranych portalach turystycznych w Czechach, Słowacji, Niemczech i we Włoszech.

Podczas tworzenia założeń kampanii przeprowadzono badania m.in. wśród turystów polskich, czeskich i niemieckich. Większość z nich wskazała, że Dolny Śląsk jest dla nich regionem o bogatej historii, pełnym wspaniałych zabytków a jednocześnie tajemniczym. Tematem przewodni kampanii stała się więc tajemniczość a Dolny Śląsk zaprezentowany został jako miejsce, które każdym swoim zakątkiem zachęca do odkrywania sekretów i dzielenia się wrażeniami.

W dzisiejszym pokazie specjalnym w Dolnośląskim Centrum Filmowym wziął udział marszałek Jurkowlaniec, przedstawiciele mediów z całego Dolnego Śląska, a także m.in. Waldemar Krzystek, reżyser takich przebojów filmowych, jak „Mała Moskwa” czy „80 milionów”.

Reżyserem spotu jest Sambor Wilk, autor kampanii województwa świętokrzyskiego – „świętokrzyskie czaruje” oraz kampanii Radia TOK FM. Łącznie film reklamowy emitowany będzie 97 razy dziennie (w sumie prawie 8,7 tys. emisji). Kampania „Dolny Śląsk. Nie do opowiedzenia. Do zobaczenia” stanowi pierwszą część strategii wizerunkowej województwa przewidzianej na lata 2011-2013 a jej koszt przekroczy 9 mln zł.

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=xZ5ZmI5wB0w

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group