Środa, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 985
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica/kraj: Tajfun zmiótł dopalacze

Sobota, 2 października 2010, 16:54
Aktualizacja: Niedziela, 3 października 2010, 14:25
Autor: KO
Świdnica/kraj: Tajfun zmiótł dopalacze
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Trzy tysiące policjantów ubezpieczało dziś kilkuset inspektorów sanitarnych, którzy wkroczyli do prawie tysiąca sklepów i hurtowni z dopalaczami w kraju, również w Świdnicy. – Na Dolnym Śląsku w realizacji dotyczącej około dziewięćdziesięciu punktów udział wzięło ponad stu osiemdziesięciu funkcjonariuszy – informuje Komenda Wojewódzka Policji we Wrocławiu.

Decyzję o zamknięciu sklepów z dopalaczami wydał Główny Inspektor Sanitarny. Akcja o nazwie Tajfun była przeprowadzona w całym kraju w tym samym czasie. Około godz. 15.00 wszystkie sklepy gościły już u siebie mundurowych i inspektorów.

Pracownicy sanepidu zabezpieczają specyfiki sprzedawane w sklepach z dopalaczami, a ich próbki zostaną przekazane do badań laboratoryjnych. Pod mikroskopy trafią tak zwane wyroby kolekcjonerskie i wszystkie podobne produkty, które mogą mieć wpływ na bezpośrednie zagrożenie życia i zdrowia ludzkiego.

Decyzja Głównego Inspektora Sanitarnego nakazuje także zaprzestania działalności w obiektach służących produkcji, obrotowi hurtowemu i detalicznemu tych wyrobów.

Więcej na temat dopalaczy:
* Rzecznik interweniuje w sprawie dopalaczy,
* Sex, drugs and...?,
* Żarów kontra dopalacze.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (16) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group