Sobota, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 884
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Tak się bawił Żarów

Środa, 1 czerwca 2016, 16:19
Autor: red
Żarów: Tak się bawił Żarów
Fot. UM Żarów
Mnóstwo atrakcji czekało w miniony weekend na mieszkańców Żarowa i przyjezdnych gości.

Wśród imprez przygotowanych z okazji Dni Żarowa nie zabrakło koncertów znanych polskich gwiazd, zespołów folkowo-rockowych i lokalnych artystów. Oprócz występów artystycznych dużym zainteresowaniem cieszyły się także wspólne rodzinne zabawy. W programie dwudniowej imprezy każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Biesiadowanie rozpoczęło się od uroczystej sesji Rady Miejskiej i wręczenia statuetek "Złotych Dębów" oraz "Maciusia" przyznawanych przez Młodzieżową Radę Miejską.

Łzy i Mesajah rozgrzały żarowską publiczność do czerwoności. To były dwa dni wypełnione świetną zabawą. Tegoroczne Dni Żarowa zgromadziły kilkutysięczną publiczność.

Pierwszy dzień święta miasta to muzyka rockowa i reggae. Ale zanim na scenie zagrały gwiazdy najpierw na niej pojawili się uczniowie szkół z terenu gminy Żarów. Specjalnie na ten dzień przygotowali prezentacje nawiązujące do prehistorii. W Parku Miejskim pojawiło się stanowisko archeologiczne, najmłodsi szukali w nim kości mamuta. Po występach uczniów przyszedł czas na pierwszy koncert - na scenie pojawiła się Paulina Lenda i Kruki. To był przedsmak tego, co czekało żarowską publiczność. O godzinie 21:00 na scenie pojawiła się pierwsza gwiazda tegorocznych Dni Żarowa - Mesajah. Prawie dwugodzinny koncert rozgrzał publiczność do czerwoności. Pierwszy dzień Dni Żarowa 2016 zakończyła wspólna zabawa pod gwiazdami, którą poprowadził zespół Wlater Band.

Drugi dzień rozpoczęła Żarowska Gra Miejska, w której pierwsze miejsce zajęli Bogusława i Wojciech Chodynieccy, drugie miejsce przypadło w udziale Justynie i Oskarowi Becher, a na najniższym stopniu podium uplasowała się Anna Kołodziej. Od godziny 15.00 czas w Parku Miejskim umilały nam popisy uczniów szkół z terenu gminy Żarów i podopiecznych Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Żarowie. Dużym zainteresowaniem cieszyły się gry, bańki mydlane przygotowane przez firmę Ale Heca, a do najpopularniejszej zabawy - wściekłych ptaków - ustawiała się kilkumetrowa kolejka. Blok koncertowy rozpoczęła żarowska formacja Gen_M. Po nich na scenie pojawiła się gwiazda tegorocznych Dni Żarowa - zespół Łzy. Podczas koncertu Sara Chmiel, charyzmatyczna wokalistka zaśpiewała największe hity zespołu. Nie zabrakło również kilkuminutowego pokazu sztucznych ogni. Dni Żarowa 2016 zakończyła dyskoteka pod gwiazdami, która trwała do godziny 2:00.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group