Czwartek, 20 stycznia
Imieniny: Fabiana, Sebastiana
Czytających: 591
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Tak, znam prawa człowieka– finał konkursu

Środa, 21 grudnia 2011, 12:39
Aktualizacja: 12:42
Autor: red
Świdnica: Tak, znam prawa człowieka– finał konkursu
Fot. użyczone
W dniu 19.12.2011 w Gimnazjum nr 4 odbył się finał szkolnego konkursu, który sprawdzał wiedzę uczniów na temat Praw Człowieka w Polsce i na świecie. Biorąc udział w tym przedsięwzięciu uczniowie włączyli się do międzynarodowych obchodów Dnia Praw Człowieka, który celebrowany jest na całym świecie 10 grudnia oraz zrealizowali kolejne działanie w międzynarodowym projekcie Comeniusa.

W pierwszym etapie przygotowanym przez p. Ewę Czwartacką, Violettę Zapart i Magdalenę Werner, udział wzięli wszyscy uczniowie szkoły. Eliminacje klasowe w formie testu wyłoniły trzech najlepszych uczniów a każdej klasy, którzy zakwalifikowali się do etapu szkolnego. W trakcie konkursu uczniowie musieli odpowiedzieć na 3 pytania oraz ułożyć hasła dotyczące Praw Człowieka.

Jury w składzie p. Tomasz Całka oraz uczniowie Iza Augustyńska i Michał Sigiel przyznali I miejsce drużynie klasy 3b. Sławek Czerniak, Dawid Michałek i Ada Matiaszczuk wykazali się największą wiedzą z tej tematyki. Drugie miejsce zajęła reprezentacja klasy 3c a trzecie równorzędne klasy 1a i 1b.

Najciekawszym zadaniem okazało się układanie hasła. Uczniowie ujawnili olbrzymie pokłady talentu twórczego: 1a –„Ważna to rzecz, aby prawa mieć. Jakieś prawa masz na pewno je znasz. Nikt łamać nie może, nawet adwokat mu nie pomoże. W ustawie mieszczą się i nauczyć możesz się”, 1b – „Kto prawa człowieka złamie ten złym dla państwa się stanie”, 2a – „Prawa człowieka mówią że co należy przestrzegać a co nie”, 2b – „Nie ważny jest kolor, kraj czy pochodzenie, wszyscy mamy na świecie równe znaczenie”, 2c – „Praw przestrzegać trzeba bo ich wielka jest potrzeba”, 3a – „Jestem człowiekiem, mam swoje prawa, które na co dzień obejmuje ustawa”, 3b – „Kto przestrzega praw człowieka tego nigdy zło nie czeka”, 3c – „Każdy swoje prawa ma i solidnie o nie dba”.

Podsumowaniem konkursu było wspólne zdjęcie uczestników konkursu z logo Praw Człowieka, które zostało przesłane na stronę Human Rights Logo.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group