Piątek, 26 kwietnia
Imieniny: Marii, Marzeny
Czytających: 1958
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: „Taka Nasza Natura – nasze użytki ekologiczne”

Środa, 2 listopada 2011, 12:18
Aktualizacja: 12:35
Autor: red.
Świdnica: „Taka Nasza Natura – nasze użytki ekologiczne”
Fot. użyczone
Uczniowie II LO zajęli I miejsce w konkursie na najlepszą kartę ewidencji obiektu w projekcie: „Taka Nasza Natura – nasze użytki ekologiczne”. Konkurs jest organizowany przez Polski Klub Ekologiczny.

W październiku odbyło się podsumowanie projektu „Taka Nasza Natura – nasze użytki ekologiczne”. Projekt rozpoczął się w marcu i obejmował warsztaty, zajęcia terenowe oraz wykłady prowadzone przez pracowników Uniwersytetu Wrocławskiego i członków Okręgu Dolnośląskiego Polskiego Klubu Ekologicznego. Swoim doświadczeniem podzielili się : dr Zygmunt Dajdok, dr Andrzej Wuczyński, mgr Michał Śliwiński (koordynator projektu) i mgr Bartosz Smyk.

Uczniowie, pod opieką prof. Beaty Misiewicz, podczas zajęć terenowych przeprowadzili inwentaryzację gatunków roślin i zwierząt na wyznaczonym terenie, wykazali udział gatunków chronionych i zagrożenia bioróżnorodności.

Celem tych działań jest propagowanie idei ochrony przyrody w środowisku lokalnym przez utworzenie użytku ekologicznego. Na badanym terenie planowane jest utworzenie użytku ekologicznego „Kurka wodna”, który zwiększy zakres form ochrony przyrody w gminie Marcinowice a w przyszłości ,być może, stanie się elementem ścieżki dydaktycznej na tym terenie. Wiele zależy od decyzji władz gminnych.

Jednocześnie organizatorzy ogłosili konkurs na najlepszą kartę ewidencji użytku i konkurs fotograficzny.

Reprezentanci szkoły w składzie: Wojciech Bogusławski, Klaudia Czarnecka, Maciej Dąbrowski, Urszula Górniak, Barbara Kopacz, Sandra Kwiatkowska, Aleksandra Studzińska, Maciej Wernecki, Magdalena Zając, Konrad Żemojcin, przedstawili kartę ewidencji proponowanego użytku ekologicznego, która zyskała najwyższą punktację jury. Tym samym nasi uczniowie zajęli pierwsze miejsce wśród wszystkich uczestników projektu, a także otrzymali różnorodne nagrody oraz pomoce dydaktyczne. Dodatkowo Maciej Wernecki zdobył trzecie miejsce w konkursie fotograficznym natomiast Wojciech Bogusławski i Marcin Dąbrowski uzyskali wyróżnienie za fotografie ropuchy zwyczajnej i maczużnika sp. Dla szkoły jest to duże wyróżnienie, a dzięki zaangażowaniu w projekt będzie ona mogła kontynuować współpracę z organizatorami oraz korzystać z terenu użytku w celach dydaktycznych.

Beata Misiewicz.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group