Środa, 19 stycznia
Imieniny: Henryka, Mariusza, Marty
Czytających: 490
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Tańce z Supernianią i Rzecznikiem Praw Dziecka

Sobota, 15 stycznia 2011, 14:48
Aktualizacja: Niedziela, 16 stycznia 2011, 7:44
Autor: KO
Świdnica: Tańce z Supernianią i Rzecznikiem Praw Dziecka
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Cykl „Rozmowy o wychowaniu” nie mógłby się obyć bez spotkań z dziećmi. Dziś podopieczni Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci Chorych Serce spotkali się z Dorotą Zawadzką i Markiem Michalakiem. Młodzi ludzie najpierw pośpiewali, później zadali mnóstwo pytań, a na koniec wspólnie z gośćmi zatańczyli.

Spotkanie w Europejskim Centrum Przyjaźni Dziecięcej, czyli w nowej siedzibie Serca przy ul. Kościelnej, było bardzo serdeczne. Podopieczni stowarzyszenia najpierw zaśpiewali kilka piosenek, w pierwszej z nich zawarte były słowa: „Papierosy i butelka gdzieś tam idą w kąt, bo pamiętaj, że tu w Sercu mądrzy ludzie są”.

Nagrodzono też tytułem honorowym „Przyjaciel SPDC Serce” firmę Sevent S.A. z Gdańska – za pomoc przy remoncie siedziby. Przyjaciele z Gdańska nie przyjechali z pustymi rękami, przywieźli Sercu sprzęt komputerowy.

Gdy nadszedł czas na zadawanie pytań Dorocie Zawadzkiej, czyli Superniani znanej z programu stacji TVN, pojawił się las rąk chętnych do porozmawiania z panią psycholog.

- Wiecie, kim jest psycholog? - zapytała Dorota Zawadzka na wstępie. - To taka osoba, która pomaga. Superniania to tylko taka nazwa, ja jestem psychologiem dziecięcym i jestem z tego dumna.

Pierwsze pytanie od dzieci: czy ma pani prawo jazdy? Młodzi ludzie też pytali o stosunek Doroty Zawadzkiej do dzieci i do zwierząt, o to, gdzie Superniania mieszka i z kim, i wreszcie – jak ona to robi, że dzieci są grzeczne? - Rozmawiam z dziećmi – odpowiedziała Dorota Zawadzka.

- No właśnie, pani Dorota rozmawia z dziećmi, a nie: mówi do dzieci, a to ogromna różnica – podkreślił Marek Michalak.

Zobacz również:
* Superniania w Świdnicy proponuje: certyfikaty na rodzicielstwo, piątek, 14 stycznia, godz. 18.52.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group