Piątek, 1 marca
Imieniny: Antoniego, Dawida, Radosława
Czytających: 966
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jaworzyna Śląska: Taneczna pasja

Czwartek, 13 października 2022, 9:52
Aktualizacja: 9:52
Autor: red
Jaworzyna Śląska: Taneczna pasja
Fot. UM Jaworzyna Śląska
Od 12 lat zachwycają swoim tańcem nie tylko w Polsce, ale też za granicą. Zdobywają medale na najważniejszych imprezach tanecznych, a przede wszystkim czerpią wielką radość ze swojej pasji. Zespół Taneczny „Fart”, działający w Samorządowym Ośrodku Kultury i Bibliotece Publicznej w Jaworzynie Śląskiej, zaprasza na próby.

Na faceboooku powstał profil zespołu, na którym można poczytać o sukcesach i najważniejszych wydarzeniach w działalności zespołu.

„Fart” powstał w 2010 r. jako sekcja nauki tańca nowoczesnego pod kierownictwem uznanego instruktora tańca - Lubomira Szmida. Po kilku latach jako kolejny instruktor, specjalizujący się w układach mażoretkowych, dołączyła do niego Anna Trzeciak. I ten znany i poważany duet instruktorski do dzisiaj zajmuje się zespołem tanecznym, prezentującym układy mażoretkowe i taniec nowoczesny.

„Fart” w czasie dziesięciu lat swojego istnienia zanotował kilkadziesiąt występów na różnego rodzaju imprezach w województwie dolnośląskim: festynach, turniejach, paradach, dniach miast i imprezach charytatywnych. Dziewczęta z zespołu występowały także za granicą, między innymi na festiwalu w Macedonii. Brały udział w międzynarodowych warsztatach tanecznych w Republice Czeskiej. „Fart” może poszczycić się III i IV miejscem na Mistrzostwach Mażoretek Polski Zachodniej w kategorii pompom oraz flagi oraz III miejscem w II Mistrzostwach Polski Federacji WAMT Polska.

O wydarzeniach z życia zespołu można poczytać na nowo utworzonym profilu na facebooku - https://www.facebook.com/fartjaworzyna.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group