Sobota, 15 sierpnia
Imieniny: Marii, Napoleona
Czytających: 632
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Targi to strzał w dziesiątkę!

Wiadomości: Świebodzice
Czwartek, 15 listopada 2012, 10:31
Aktualizacja: 10:32
Autor: red.
Fot. użyczone
Ponad 600 uczniów odwiedziło w środę, 14 listopada, I Świebodzickie Targi Przedsiębiorczości i Planowania Kariery Zawodowej. Przez cztery godziny młodzi ludzie ze Świebodzic, Strzegomia a nawet Szczawna Zdroju mieli okazję zapoznać się z ofertami szkół i uczelni wyższych z całego województwa.

Całe szczęście, że grupy były umówione na konkretne godziny, bo sala MDK mogłaby się całkowicie zakorkować. Ale tak duża frekwencja może tylko cieszyć.

- To spotkanie jest z myślą o Was, młodych ludziach, by pomóc Wam w wyborze nie tylko kierunków najbliższej edukacji, ale i przyszłej ścieżki zawodowej – mówiła podczas otwarcia targów sekretarz miasta Anna Żygadło.

Targi zorganizował samorząd, a na zaproszenie do udziału odpowiedziało ponad 20 instytucji – w tym uczelnie wyższe takie jak m. in. Politechnika Wrocławska, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Wałbrzychu, Wyższa Szkoła Bankowa i wiele innych; Powiatowy Urząd Pracy, Sudecka Izba Przemysłowo-Handlowa, OHP w Świdnicy, ale także Wojskowa Komenda Uzupełnień czy Powiatowa Komenda Policji w Świdnicy. Były obecne także szkoły ponadgimnazjalne z regionu, jak chociażby cieszący się sporym zainteresowaniem Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Mokrzeszowie. Warto dodać, że uczniowie klasy gastronomicznej przygotowali wyśmienity catering dla wszystkich wystawców.

Młodzi ludzie oblegali stoiska, zadawali pytania, zabierali ze sobą materiały informacyjne.

- To wygodne, że tak dużo szkół jest w jednym miejscu, można zapytać o wiele rzeczy – mówili licealiści. - Wszyscy są bardzo mili i chcą pomóc.

Wszystkim uczestnikom i wystawcom serdecznie dziękujemy za tak liczny udział w naszym przedsięwzięciu. I zapraszamy na kolejne targi w przyszłym roku.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~ 15-11-2012 18:03
Umówione grupy (czytaj klasy z nauczycielami w godzinach lekcyjnych)na umówione godziny więc "zainteresowanie musiało być. Cokolwiek się czyta nt. Świebodzic to wychodzi takie bałwochwalstwo, że głowa boli. Urzędnicy wykonują swoją pracę za godne pieniądze to chociaż peanów na swoją cześć niech nam oszczędzą

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group