Piątek, 22 października
Imieniny: Filipa, Halki
Czytających: 924
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Świdnica: Targi – "Zdrowie ma zmak"

Poniedziałek, 26 sierpnia 2013, 15:14
Aktualizacja: 15:16
Autor: red.
Gmina Świdnica: Targi – "Zdrowie ma zmak"
Fot. organizator
Już po raz siódmy, w dniach 6–7 września powiat świdnicki wspólnie z gminą oraz miastem Świdnica organizuje targi zdrowej żywności i produktu regionalnego. Uczestniczyć w nich będą wystawcy z różnych stron Polski oraz po raz pierwszy goście z Czech, zaproszeni w ramach realizacji projektu „Zdrowie ma smak. Produkty polsko–czeskiego pogranicza”.

Będzie można skosztować i nabyć różnego rodzaju produkty z gospodarstw ekologicznych i żywność produkowaną metodami tradycyjnymi, bez konserwantów. M.in. miody, owoce i warzywa, zioła i przyprawy świata, przetwory owocowo-warzywne, pieczywa na zakwasie, sery kozie, krowie i owcze, wędliny, wody mineralne z uzdrowiska Szczawno Zdrój, oleje tłoczone na zimno, makaron bio, jaja kur zielononóżek, piwa, wina, nalewki i miody pitne oraz oryginalne produkty greckie.Bardzo atrakcyjnie zapowiada się szczególnie drugi dzień targów, gdzie organizatorzy przygotowali dla Państwa liczne imprezy towarzyszące.

Jak co roku zapraszamy do skorzystania z bezpłatnych badań i konsultacji specjalistycznych, które odbywać się będą 7 września w godz. 9.00 – 14.00 w holu Teatru Miejskiego w Świdnicy. Będzie można m.in. wykonać USG tarczycy i EKG serca, zbadać ostrość swojego wzroku, czy sprawdzić na ile niebezpieczne są znamiona występujące na naszym ciele.

Szczególnie dzieci i młodzież zapraszamy do udziału w przygotowanych przez Powiatowe Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych w Świdnicy konkurencjach sportowo-rekreacyjnych takich jak: kręgle amatorskie, hokej uliczny, rzuty ringo, rzuty woreczkami do celu, rzut lotką do tarczy, strzały piłką na bramkę.

Zainteresowanych zapraszamy do skorzystania z porad instruktora Nornic Walkingu. Pracownicy Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Świdnicy przygotowali dla dzieci i młodzież konkursy z zakresu profilaktyki zdrowotnej oraz pokazy prawidłowego szczotkowania zębów.

Bardzo serdecznie zapraszamy o godz. 11.30 do teatru Miejskiego na bardzo ciekawy wykład Pana Profesora Bogdana Kędzi z Poznania na temat „Terapia produktami pszczelimi”.

Gościć też będziemy 6 września dziecięcy zespół folklorystyczny „Barunka” z Czech, który zaprezentuje swoje umiejętności w świdnickim Rynku.

(UG Świdnica)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group