Środa, 17 lipca
Imieniny: Anety, Bogdana, Jadwigi
Czytających: 974
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: TARGIRA – już w maju

Sobota, 14 stycznia 2012, 9:44
Aktualizacja: 9:47
Autor: red
Świebodzice: TARGIRA – już w  maju
Fot. użyczone
Po raz kolejny w maju w Świebodzicach odbędzie się Festiwal Sztuki i Rzemiosła TARGIRA.

To wydarzenie, zdobywające coraz więcej uznania wśród wystawców z całej Polski. Targi tym razem przypadają na drugą połowę maja – tegoroczna edycja zaplanowana jest na 18-20 maja, jak zawsze w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Mieszka Starego 6.
Organizatorzy, czyli Stowarzyszenie Promocji Sztuki i Rzemiosła "TARGIRA" już pracują nad organizacją imprezy. Janusz Kujat, szef Stowarzyszenia zapewnia, że tegoroczna edycja będzie równie atrakcyjna, jak minione. W poprzednich festiwalach uczestniczyli tacy znani artyści-rzemieślnicy, jak m. in. Stanisław i Jan Borowscy, artyści tworzący w szkle czy Franciszek Wiegand, twórca niezwykłych zegarów astronomicznych.
- Zapraszam serdecznie do zarezerwowania sobie tego majowego weekendu na odwiedzenie TARGIRY, postaramy się, aby jak co roku pokazali się u nas najznakomitsi rzemieślnicy i artyści sztuki użytkowej w kraju - zachęca Janusz Kujat, pomysłodawca i dyrektor festiwalu.
Honorowym patronem przedsięwzięcia jest burmistrz miasta Bogdan Kożuchowicz, targom patronują także: starosta świdnicki Zygmunt Worsa oraz prezes Związku Rzemiosła Polskiego Jerzy Bartnik. Jednym z patronów medialnych jest Gazeta Świebodzicka.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group