Niedziela, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 972
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Targowisko już po odbiorze

Piątek, 16 maja 2014, 12:56
Aktualizacja: 12:59
Autor: red.
Żarów: Targowisko już po odbiorze
Fot. UM Żarów
Żarowskie targowisko w ciągu ostatnich kilku miesięcy przeszło prawdziwą metamorfozę. Zamiast niechlujnych stoisk na handlowców i klientów czekają zadaszone i nowoczesne stanowiska handlowe. Wyremontowano też ogrodzenie i nawierzchnię placu targowego.

Ponadto, odnowiony został również budynek szaletu miejskiego, zaplecza sanitarnego i fontanna. W obecności pracowników żarowskiego Urzędu Miejskiego, przedstawicieli firmy wykonawczej DABRO-BAU, projektowej, nadzoru robót budowlanych i drogowych oraz kierownika budowy w czwartek, 15 maja odebrano inwestycję. - Prace remontowe przy budowie targowiska w Żarowie dobiegły końca. Czekamy teraz na zakończenie procedur budowlanych, dlatego obiekt do użytku zostanie oddany 7 czerwca, w dniu uroczystego otwarcia targowiska. Z dniem dzisiejszym mieszkańcy mogą korzystać z terenu przy placu targowym oraz parkingu. Handlujący będą musieli jeszcze uzbroić się w cierpliwość i swoje stoiska wystawią początkiem czerwca - zapewnia Grzegorz Osiecki, zastępca burmistrza.

Prace przy modernizacji placu targowego rozpoczęły się w listopadzie minionego roku. Jego budowa kosztowała ponad 850 tysięcy złotych, z czego 500 tysięcy złotych to unijna dotacja, jaką gmina Żarów pozyskała w ramach działania "Podstawowe usługi dla gospodarki i ludności wiejskiej" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.

Targowisko w nowej odsłonie zostanie uroczyście otwarte w sobotę, 7 czerwca o godz. 8.30 rano. Pierwszymi kupującymi tego dnia będą Marszałek Województwa Dolnośląskiego Jerzy Tutaj oraz burmistrz Leszek Michalak, którzy dokonają przecięcia wstęgi i wspólnie otworzą nowoczesny obiekt w Żarowie. Zakupy wszystkim mieszkańcom umilą występy Orkiestr Dętych z Lohmar i Żarowa.

(Magdalena Pawlik)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group