Czwartek, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 944
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Targowisko w nowej odsłonie

Sobota, 16 listopada 2013, 10:10
Aktualizacja: 10:12
Autor: red.
Żarów: Targowisko w nowej odsłonie
Fot. UM Żarów
Żarowskie targowisko przejdzie gruntowną modernizację. W ramach inwestycji zostanie częściowo zadaszone oraz wyłożone betonową kostką. Powstanie 97 miejsc handlowych, w tym 51 zadaszonych. Odnowione zostanie również ogrodzenie, punkt poboru wody i energii elektrycznej.

Powstanie także ponad 60 nowych miejsc parkingowych od skrzyżowania ulicy Armii Krajowej aż do końca ogrodzenia targowiska. W ramach modernizacji wyremontowane zostanie zaplecze sanitarne oraz fontanna znajdująca się przy targowisku. Projekt otrzymał ponad 500 tysięcy złotych dofinansowania w ramach działania "Podstawowe usługi dla gospodarki i ludności wiejskiej" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Właśnie ruszyły pierwsze prace remontowe na modernizowanym obiekcie. - Żarów należy do gmin, które często otrzymują unijne wsparcia na realizację największych inwestycji. To jest możliwe dzięki temu, że gmina ma zawsze dobre pomysły, które są konsekwentnie realizowane. Projekt modernizacji targowiska w Żarowie jest kolejnym i nie ostatnim, na które gmina z pewnością otrzyma dofinansowanie, również w kontekście rozdania nowej puli pieniędzy na lata 2014-2020. Ogromną część tych pieniędzy chcemy przeznaczyć na edukację, która w gminie Żarów bardzo dobrze się rozwija i dołożymy wszelkich starań, aby budowa basenu, na którą od lat czekają mieszkańcy Żarowa została w końcu uruchomiona - mówił podczas uroczystego otwarcia placu budowy przy żarowskim targowisku marszałek województwa dolnośląskiego Jerzy Tutaj.

Wspólnie z marszałkiem województwa dolnośląskiego plac budowy przy targowisku miejskim w Żarowie oficjalnie otworzyli poseł na Sejm RP Katarzyna Izabela Mrzygłocka, burmistrz Leszek Michalak, zastępca burmistrza Grzegorz Osiecki i Jacek Harla, kierownik budowy z konsorcjum DABRO-BAU Firmy Handlowo-Usługowej ze Świdnicy. Inwestycja, która pochłonie ponad 850 tysięcy złotych zakończy się pod koniec czerwca 2014 roku.

(Magdalena Pawlik)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group