Środa, 19 stycznia
Imieniny: Henryka, Mariusza, Marty
Czytających: 489
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Tatami Strzegom: zapisy nowych roczników

Czwartek, 31 sierpnia 2017, 9:31
Aktualizacja: Sobota, 2 września 2017, 9:33
Autor: red
Strzegom: Tatami Strzegom: zapisy nowych roczników
Fot. UM Strzegom
Od piątku, 1 września br. stowarzyszenie "Tatami" Strzegom – sekcja judo – ogłasza zapisy nowych roczników dzieci i młodzieży.

Zapisów można dokonać w poniedziałki, środy, czwartki i piątki po godz. 16.00.

Do końca ubiegłego roku głośno było o nich pod nazwą Start Strzegom. Treningi prowadzi trener z ponad trzydziestoletnim stażem Andrzej Rozwałka (2 stopień DAN). Pomagają mu młodzi mistrzowie Polski. Zawodnicy klubu odnoszą wiele sukcesów i stają na podium mistrzostw i pucharów Polski, a także innych zawodów.

Na zajęciach dzieci nie mają czasu się nudzić. Początkowe treningi to głównie ćwiczenia ogólnorozwojowe. Bazują one na podstawowych elementach z zakresu judo i gimnastyki. Wykorzystywane przez trenerów gry i zabawy ruchowe mają na celu przygotowanie dzieci do podjęcia treningu judo. Już po kilku treningach rodzice widzą pozytywne efekty. Mata do judo, na której trenują jest sprężysta, co gwarantuje bezpieczeństwo podczas ćwiczeń. Podczas zajęć oprócz zabawy dzieci uczą się podstawowych elementów judo, głównie techniki padów. - Uczymy jak ułożyć ciało, czy jak chronić głowę podczas upadków. Ale treningi to przede wszystkim ogromna ilość ćwiczeń ogólnorozwojowych pobudzających wszystkie partie mięśni - informują trenerzy. - Duża ilość zabaw z czołganiem, pełzaniem wpływa na wzmocnienie wszystkich mięśni szkieletowych, które są odpowiedzialne za prawidłową sylwetkę. Judo to rozwój równomierny, a w okresie przedszkolnym i wczesnoszkolnym to najlepsza gimnastyka korekcyjna. Od pierwszych treningów równolegle z nauką padów uczymy dzieci podstawowych elementów z gimnastyki: przewroty, przerzuty, stania na głowie mostki itp. Kolejny etap to poznanie najprostszych elementów związanych z walką w parterze. Poza umiejętnościami technicznymi oraz przygotowaniem sprawnościowym dużą wagę przywiązujemy do kształtowania strony psychicznej. Takie cechy jak: wiara w osiągnięcie sukcesu, nieustępliwość w dążeniu do celu, cierpliwość, poczucie obowiązku to cechy charakteryzujące adeptów judo - dodają.

Zajęcia w grupach początkujących judo są wspaniałym przygotowaniem do uprawiania każdej dyscypliny sportu, a także receptą na wychowanie zdrowych i silnych dzieci - zarówno fizycznie, jak i psychicznie. Jak wspaniale bawią się dzieci, mogą osądzić rodzice, którym ogromną frajdę sprawia obserwowanie zajęć oraz dzieci na zawodach.

WSZYSTKICH CHĘTNYCH ZAPRASZAMY
w poniedziałki, środy, czwartki i piątki w godz. 16.00-17.30

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group