Niedziela, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 996
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Tatuaże i kolczyki pokrzyżowały szyki krwiodawcom

Środa, 22 września 2010, 19:13
Aktualizacja: 20:23
Autor: KO
Świdnica: Tatuaże i kolczyki pokrzyżowały szyki krwiodawcom
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Aż 74 osoby dziś zarejestrowały się do oddania krwi w Zespole Szkół Hotelarsko–Turystycznych w Świdnicy, ale krew oddało 43 chętnych. Niektórzy ze śmiałków mieli zbyt wysokie ciśnienie, ale okazało się też, że sporo młodzieży zrobiła w czasie wakacji sobie tatuaże lub przebiła uszy i inne części ciała w celu założenia kolczyków. Oni muszą odczekać przed oddaniem krwi.

Udało się zebrać ponad 19 litrów życiodajnego płynu. - Bardzo jestem zadowolony z dzisiejszej akcji, frekwencja była super – mówi ksiądz Paweł Pleśnierowicz, diecezjalny duszpasterz honorowych dawców krwi.

Akcja w ZSH-T została zorganizowana po raz pierwszy. Co skłoniło dyrekcję szkoły do użyczenia sali dla potrzeb centrum krwiodawstwa?

- Ksiądz Paweł, który jest osobą tak przebojową i aktywną, że jest w stanie nas skłonić do wszystkiego – śmieje się dyrektor Aldona Liszka. – Jeśli będzie taka potrzeba, to akcję u nas powtórzymy.

Kolejna zbiórka krwi zaplanowana jest na poniedziałek, 11 października, w Zespole Szkół Mechanicznych w Świdnicy. Fotorelacja z dzisiejszej akcji: tutaj.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group