Wtorek, 16 kwietnia
Imieniny: Cecylii, Julii
Czytających: 1346
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Tę książkę warto mieć

Sobota, 23 grudnia 2023, 13:51
Autor: red
Żarów: Tę książkę warto mieć
Fot. Mirosław Becher
W swojej codziennej pracy łączy przyjemne z pożytecznym. Liczne prelekcje, wystawy, spotkania i warsztaty, które pod jego okiem odbywają się w Żarowskiej Izbie Historycznej, są tego najlepszym przykładem.

W środę, 20 grudnia w Żarowskiej Izbie Historycznej odbyło się spotkanie autorskie połączone z promocją najnowszej książki Pana Bogdana. Spotkanie poprowadził Andrzej Dobkiewicz redaktor naczelny Świdnickiego Portaul Historycznego. Najnowsza, piąta już książka, autorstwa Bogdana Muchy, po raz kolejny porusza szeroko pojętą tematykę historii Ziemi Żarowskiej od prehistorii po czasy współczesne. Czytelnik znajdzie w niej m.in. bogate informacje o znaleziskach archeologicznych, zabytkowych budowlach, szlacheckich rodach, a także wybranych zagadnieniach dotyczących żarowskiego przemysłu.

- Druga część trylogii jest nieco obszerniejsza niż poprzednia, liczy więcej stron i ilustracji, ale konwencja została utrzymana, czyli różne zagadnienia pogrupowane i ułożone chronologicznie od czasów prehistorycznych po czasy współczesne. Kończę na latach 80.XX, na „Solidarności”, a rozpoczynam od znalezisk na Ziemi Żarowskiej. Pierwsze znalezisko to rok 1822, a ostatnie to rok 2023, dokonane przez stowarzyszenie Aureus - mówił podczas spotkania Bogdan Mucha.

To już kolejna książka o Gminie Żarów napisana piórem Pana Bogdana. Pięknie wydana, oparzona ilustracjami i historycznymi ciekawostkami. Po spotkaniu każdy mógł zakupić książkę Pana Bogdana, oczywiście z autografem autora.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group