Środa, 19 stycznia
Imieniny: Henryka, Mariusza, Marty
Czytających: 501
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Inowrocław: Teatr Cedeen zwycięzcą Arlekinady

Środa, 20 marca 2013, 9:42
Aktualizacja: 9:43
Autor: red.
Inowrocław: Teatr Cedeen zwycięzcą Arlekinady
Fot. użyczone
Spektakl "W teatrze trzeba grać" w wykonaniu teatru CEDEEN zwyciężył podczas Inowrocławskiego Ogólnopolskiego Festiwalu Małych Form Teatralnych ARLEKINADA 2013. Nagrodą główną był czek opiewający na kwotę 3.000 zł, który wręczył sam prezydent Inowrocławia – Ryszard Brejza.

Na deskach inowrocławskiej sceny zaprezentowało się osiem teatrów z Bydgoszczy, Torunia, Szubina, Świdnicy, Białegostoku, Koszalina, Inowrocławia i Kowalek.

Jury w składzie: Beata Kawka, Bożena Karska, Błażej Baraniak, Jerzy Rochowiak podczas festiwalu oprócz nagród głównych wybrało także najlepszą aktorkę i najlepszego aktora, którym został Kuba Zając z teatru "Cedeen". Przyznano również wyróżnienia aktorskie i te również otrzymali nasi aktorzy: Aleksandra Piętka, Jakub Kleina oraz Karol Moczulski.

Aktorzy teatru CEDEEN, działającego w Młodzieżowym Domu Kultury, którego opiekunem jest Joanna Chojnowska wystąpili ze spektaklem „W teatrze trzeba grać”, który powstał na podstawie motywów „ Kartoteki” Tadeusza Różewicza. Podejmowane są w nim ważne dla młodych ludzi tematy: rodzina, szkoła, ideały, miłość itp. Te ważne problemy przekazane są przez aktorów językiem teatru, czyli poprzez odpowiedni symbol, gest, ruch i słowo. Spektakl nie posiada scenografii i i zbędnych rekwizytów, nie ma też oprawy muzycznej, a jednak ten minimalizm sceniczny podkreśla i uwydatnia zdolności aktorów. Bohaterem przedstawienia jest Chór, który stymuluje, mobilizuje do działania i podejmowania życiowych decyzji.

„W teatrze trzeba grać, tu musi się coś dziać…. ", to cytat z Różewicza, który przypomina, że w życiu tak jak w teatrze trzeba coś robić, dlatego leitmotivem spektaklu są powtarzające się słowa: „ Rób coś, mów coś, ruszaj się , myśl.”, które skierowane są do aktorów, ale przede wszystkim do widzów. W przedstawieniu wystąpili: Jakub Kleina, Paulina Krzeczkowska, Gabriela Leśniańska, Karol Moczulski, Aleksandra Piętka, Mariusz Pielech, Justyna Popek, Aleksandra Tekiela, Kuba Zając.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group