Sobota, 25 maja
Imieniny: Grzegorza, Magdaleny
Czytających: 1133
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Teatr do przebudowy

Niedziela, 28 marca 2021, 13:17
Autor: red
Świdnica: Teatr do przebudowy
Fot. UM Świdnica
8 milionów złotych dla Świdnicy.

Z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych Świdnica otrzyma ponad 8 milionów złotych na przebudowę Teatru Miejskiego, odbudowę tarasu widokowego w Parku Młodzieżowym oraz rewitalizację zabytkowej części bloku śródrynkowego, czyli modernizację budynków komunalnych - Rynek 38 i Wewnętrzna 3,5,7. Jest to wsparcie bezzwrotne i pochodzi z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19.

Na przebudowę teatru przeznaczonych zostanie ponad 4 miliony złotych, z których sfinansowane zostanie przygotowanie dokumentacji technicznej oraz I etap prac remontowych, czyli m.in. wymiana stolarki okiennej i drzwiowej, podłóg, remont sanitariatów, wymiana klimatyzacji, nagłośnienia i oświetlenia. Na widowni pojawią się także nowe fotele.

Modernizacja bloku śródrynkowego pozwoli na zakończenie rewitalizacji tej części Rynku. Wykonany zostanie remont elewacji i dachu oraz wymiana stolarki okiennej w budynkach komunalnych przy ul. Wewnętrznej i Rynek 38.

2,3 miliona złotych to środki, dzięki którym odbudowana zostanie altana w Parku Młodzieżowym, czego od lat oczekiwało wielu świdniczan.

- Bardzo się cieszę, że rząd dotrzymał złożonej deklaracji i że decyzje zapadły tak szybko. Środki te dedykowane są na cele związane z rozwojem turystyki. Są one dla nas bardzo cenne. Zrealizujemy dzięki temu projekty, o których myśleliśmy od dawna, a podwyższą atrakcyjność naszego miasta. Dla mnie szczególnie bliskim projektem jest odbudowa altany w Parku Młodzieżowym. Pozwoli to na zakończenie remontu, który rozpoczęliśmy w ubiegłym roku - mówi prezydent Świdnicy, Beata Moskal-Słaniewska.

Środki pochodzą ze specjalnej puli dedykowanej dla miast i gmin górskich. W województwie dolnośląskim dotacje przyznano 57 gminom, a łączna ich kwota to blisko 200 milionów złotych. Dotacje dostaną m. in.: Wałbrzych ponad 8 mln zł m. in. na rewitalizację Parku im. Sobieskiego, gmina wiejska Świdnica prawie 7 mln zł m.in. na rozbudowę infrastruktury turystycznej w dolinie rzeki Bystrzycy i Piławy, czy też Jedlina Zdrój – ponad 2 mln zł m.in. na modernizację Parku Północnego.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group