Środa, 24 lipca
Imieniny: Kingi, Krystyny
Czytających: 654
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Teatr do przebudowy

Środa, 3 lipca 2024, 7:54
Autor: red
Świdnica: Teatr do przebudowy
Fot. UM Świdnica
Podpisano umowę z wykonawcą remontu elewacji teatru i przyległych kamienic.

Podpisano umowę z Przedsiębiorstwem Budowlanym SAWREM Sp. z o.o., Sp. k. z Wrocławia, które wygrało przetarg na przebudowę teatru miejskiego w Świdnicy - etap II elewacje. Oprócz budynku teatru inwestycja obejmie także remont elewacji kamienic przy ul. Wewnętrznej 2 i Rynek 37, 43 oraz 44. Koszt zadania to 6 838 800 złotych. Planuje się, że prace remontowe powinny zakończyć się w ciągu 14 miesięcy od dnia podpisania umowy.

W ramach inwestycji, w obrębie elewacji wykonane zostaną m.in. roboty murowe, prace tynkarskie, prace malarskie i konserwatorskie. Zaplanowano także renowację drzwi wejściowych, prace remontowe przy kracie wejściowej do lapidarium, wymianę stolarki okiennej, parapetów, witryn oraz renowację balustrad, krat okiennych i drzwiowych. Nastąpi częściowa wymiana pokrycia dachu. Roboty budowlane obejmą konserwację i renowację rzeźb kamiennych Św. Nepomucena, Św. Floriana oraz Książąt Świdnickich, portali kamiennych i stolarki drzwiowej do Muzeum Dawnego Kupiectwa i Piwnicy Ratuszowej. Wyremontowane zostaną witraże w Kaplicy Ratuszowej, zlokalizowanej w wykuszu budynku Muzeum Dawnego Kupiectwa. Przewidziano również remont przejścia pomiędzy budynkami od ul. Wewnętrznej 2 i 1-3.

Przypomnijmy, że miasto otrzymało rządową dotację na realizację tego zadania. Jej wysokość wynosi 90 procent wartości inwestycji.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group