Środa, 26 stycznia
Imieniny: Pauliny, Polikarpa
Czytających: 615
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Teatr, ogień i poezja

Niedziela, 20 lutego 2011, 13:41
Aktualizacja: 23:03
Autor: KO
Świdnica: Teatr, ogień i poezja
Fot. Wiktor Bąkiewicz
VIII Forum Teatrów Niezależnych Transformacje za nami. Przez trzy dni ci, którym zachwyt nad sztuką jest nieobcy, żyli tym, co działo się na scenie i nieopodal. Nieopodal – bo w sąsiadującej z miejską salą teatralną Galerii Fotografii Juliusz Chrząstowski czytał Wojaczka.

Transformacje rozpoczęły się od „Nowego Mejdin”, czyli przedstawienia grupy warsztatowej projektu Alchemia Teatralna organizowanego przez Świdnicki Ośrodek Kultury. Młodzi świdniczanie po raz kolejny zaprezentowali się przed rodzimą publicznością. Tego dnia był też ogień – nie żywy, ale jednak. W spektaklu „Exodus” granym w plenerze za rekwizyty posłużyłyby pochodnie, tu musiały ich role grać urządzenia emitujące sztuczne kolorowe światło. Ale i tak było gorąco.

Dzień drugi to poza przedstawieniami Salon Poezji pod hasłem „...nie umiem napisać wiersza...”. Utwory Rafała Wojaczka, poety, który w młodym wieku popełnił samobójstwo, recytował Juliusz Chrząstowski, aktor i reżyser (m.in. granego pierwszego dnia „Nowego Mejdin”).

Transformacje zakończyły się w sobotę. Pierwszym ze spektakli była „Alicja z krainy czarów” w wykonaniu znów rodzimych młodych artystów – z Niezależnego Studia Teatralnego „Cegielnia” przy Gimnazjum w Pszennie. W naszej galerii zdjęcia właśnie z tego przedstawienia.

Omówienia spektakli: Ferie z teatrem – ŚOK zaprasza na Transformacje.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group