Wtorek, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 1005
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Teatr seniorów

Piątek, 2 sierpnia 2019, 11:55
Autor: red
Strzegom: Teatr seniorów
Fot. UM Strzegom
W Dziennym Domu Pobytu "Senior–Wigor" w Strzegomiu odbyło się kolejne spotkanie z wolontariuszami i Alicją Przepiórską odnośnie innowacji Teatru Reminiscencyjnego.

Autorkami Teatru Reminiscencyjnego są: Beata Żelwetro (terapeuta zajęciowy; interesuje się różnymi rodzajami i metodami oddziaływań niefarmakologicznych w różnych obszarach terapeutycznych, m. in. arteterapią) i Agnieszka Żelwetro (specjalista psychologii klinicznej - neuropsycholog).

Jak powstają spektakle w Teatrze Reminiscencyjnym? Na bazie opowieści i wspomnień uczestników, które są dla nich niezwykle cenne.

Dlaczego to tak ważne? Uczestnikami teatru są osoby starsze, u których postępuje proces otępienny, z łagodnymi zaburzeniami poznawczymi i chorobami neurozwyrodnieniowymi. Doświadczają oni takich trudności jak: problemy z wypowiadaniem się, rozumieniem siebie i innych oraz postrzeganiem otoczenia, z zapamiętywaniem nowych informacji, przypominaniem sobie wydarzeń i faktów z przeszłości, wydobywaniem z zasobów pamięciowych wiedzy i słów, czy komunikowaniem się, planowaniem i organizacją czynności oraz kontrolą poznawczą.

- W Teatrze Reminiscencyjnym opowiadamy, słuchamy, powtarzamy, utrwalamy, zapisujemy, pamiętając, że "człowiek nie składa się z atomów, a z historii..." - podkreśla Anna Jarosińska, kierownik DDP "Senior - Wigor".

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group